• Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Jak najlepiej ograniczyć mieszkanie?

  Budowanie domu to ogromna inwestycja. Angażujemy w tę działalność nie tylko wszystkie swoje oszczędności, ale również czas po pracy. Dlatego pragniemy, aby końcowy efekt był spektakularny, a całość była wierna naszym wyobrażeniom. Z zaangażowaniem przeglądamy czasopisma wnętrzarskie, szukając w nich wzorców. Szukamy wskazówek u krewnych, którzy mają budowę domu już za sobą i chcą się z nami podzielić swoimi doświadczeniami. Tak naprawdę, każda wskazówka może być dla nas niezwykle cenna. Często też korzystamy z usług architektów. Pragniemy, aby nasz dom był idealny i odpowiadał naszym marzeniom.

 • Znaczenie przemysłu

  Rola przechowalni

  Jednym z najbardziej istotnych etapów w procesie produkcyjnym okazują się przechowalnie. To nie podlega dyskusji, że wytworzone produkty muszą być gdzieś przechowywane, zanim rozpocznie się proces dystrybucji. Przechowalnie różnego rodzaju okazują się konieczne dla hurtowników i dystrybutorów, a także dla posiadających grunty rolne.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Co dalej po mistrzostwach Europy?

  Piłkarskie Euro to wielkie sportowe igrzyska, które dały Polsce znaczący skok cywilizacyjny. Nigdy przedtem nie konstruowano tu tyle, co teraz, nigdy wcześniej nie tworzono tyle kluczowych inwestycji. Inwestycji, które będą ciągle użyteczne. Stadiony przejmą rozgrywki Ekstraklasy, autostrad i obwodnic nikt po Mistrzostwach nie zwinął. To samo tyczy się dworców, lotnisk, kamienic, deptaków i całej infrastruktury, zbudowanej w trakcie przygotowań.

 • Pomoc przy budowie

  O czym powinno się pamiętać podpisując dokumenty na roboty budowlane?

  Zawierając umowę na roboty budowlane należy pamiętać o podstawowych aktach prawnych, jakie będą dla nas gwarancją zachowania pewności w wypadku jakichś nieścisłości. Umowa na roboty budowlane powinna zawierać w sobie paragrafy, bez których może się pojawić ryzyko dużych strat finansowych lub też dużych kar pieniężnych. Do najważniejszych elementów, jakie muszą pojawić się w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne się zdaje określenie w tym miejscu, że dokument tyczy do konkretnego skutku prac budowlanych, a nie tylko do budowania ze starannością.

 • Budowa domów

  Kupno mieszkania i kredyt na lata

  Dowolny młody człowiek, a także każdy starszy, któremu nadal nie udało się zdobyć swojego domu i pomieszkuje w wynajmowanych lokalach, mieszkaniach czy domkach, śni o tym, aby potrafić w końcu osiąść i uznać pewne miejsce za własne, jakiego konstrukcję kupił za swoje pieniądze, a nie: jakiego prawo do użytkowania wykupił za te pieniądze. To zasadnicza różnica, nawet jeśli wejście w posiadanie swojej przestrzeni mieszkaniowej wymaga wzięcia pożyczki i oddawania rat, jakie niewiele odbiegają wysokością od kwoty, którą każdego miesiąca należy uiścić za wynajem podobnego lokalu.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Projekt na zamówienie czy gotowy? Garść rad

  Dom to jedyne dla niemal każdego człowieka miejsce. To w nim w wielu przypadkach byliśmy świadkami i uczestnikami wyjątkowych momentów, takich jak między innymi kolacja wigilijna spędzonych razem z najistotniejszymi w naszym życiu osobami. Z tego powodu wielu z nas marzy o tym, by będąc dorosłymi być w stanie samemu stworzyć swoją własną, kochającą się rodzinę.

 • Budowa domów

  Przerobienie stodoły na dom. W jaki sposób tego dokonać?

  Dlaczego budować od podstaw budynek, gdy możliwe będzie przerobienie budynku już postawionego ale nieużywanego? Takim budynkiem do adaptacji może być choćby budynek typowo gospodarczy. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że taka budowla do wykorzystania gospodarczego zdecydowanie nie budzi skojarzeń z możliwościami mieszkalnymi. W dodatku budynek gospodarczy powstawał z pewnością całkowicie bez myśli o tym, że pewnego dnia ktokolwiek ma tam zamieszkać. Czy wobec tego takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe? I co z bezpieczeństwem?