• Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Twój pierwszy remont? Odkryj, na co zwrócić uwagę.

  Przy dzisiejszej sytuacji ekonomicznej coraz ciężej decydujemy się na kupno nowego domu. Zatroskani wolimy żyć skromniej i nie podejmować ryzykownych zobowiązań finansowych. Instytucje finansowe również mniej przychylnym okiem patrzą na chętnych, którzy chcieliby wziąć 25-letni kredyt. Nie jest to taki kłopot duży wielki jeśli mamy już mieszkanie, inaczej, gdy chcemy się iść na swoje, nie jest to takie proste do zrobienia.

 • Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Nowoczesne fototapety na ścianę

  Gdy zastanawiamy się jak odświeżyć wnętrze mieszkania bez konieczności wkładania w to dużych kwot, jak coś zmienić albo ocieplić wnętrza rozwiązaniem mogą być fototapety na ścianę. Mnóstwo ludzi pewnie na sam dźwięk takich słów przebiega dreszcz obrzydzenia. Wielu z nas pamięta Pełne kiczu, paskudne ogromne fototapety z widoczkami lasu, jeleniami, falującym polem pszenicy, które ”upiększały” ściany w domach jeszcze paręnaście lat wstecz. Na szczęście ta chwila już przeminęła. Aktualne fototapety w niczym nie są podobne do tamtych z mieszkań naszych babć i ciotek. Tak naprawdę można na fototapecie nadrukować cokolwiek chcemy. Są punkty, które robią tego rodzaju nadruki na zlecenie i na konkretny rozmiar.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Intrygujące obrazy do mieszkania

  Wszyscy chcemy posiadać jak najlepiej urządzone mieszkanie. Zwykle staramy się zrobić to sami po swojemu, a;e można też czasami pomyśleć o skorzystaniu z usług specjalisty, który nam w tym pomoże. Na rynku mamy w tej chwili duży wybór wśród firm, które dekorują wnętrza. Warto skusi się na poradę, w przypadku kiedy nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i nie czujemy się siłach.

 • Budowa domów,  Porady budowlane

  Kominek w stylowym mieszkaniu

  Na palenisko w mieszkaniu decyduje się coraz większa ilość ludzi. kominki nie znajdują się już jedynie w domach jednorodzinnych. W tym momencie paleniska coraz częściej montowane są w mieszkaniach jako dodatkowe źródło ciepła oraz element wystroju wnętrza.

 • Budowa domów,  Porady budowlane

  Popyt na lokale mieszkaniowe we Wrocławiu.

  Równolegle z wiosennym czasem pnie się w górę zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, razem z innymi polskimi miastami, doświadcza okresowego spadku cen. Trend ten odwróci się w czasie letnich urlopów i możliwe, że znów powróci od września. W tym czasie do miasta przybędzie świeży rocznik studentów, część z nich może dostać od rodziców swoją pierwszą kawalerkę.

 • Budowa domów,  Motoryzacja i samochody

  Zepsuty zamek

  Niejednokrotnie mają miejsce przypadki, w których mechanizm w drzwiach przestaje działać. Mogą to być drzwi od mieszkania, auta, czy też drzwi sejfu lub szafy. Zależnie od rodzaju zamka i poziomu jego zaawansowania można próbować otworzyć go własnoręcznie. Takie próby jednak często kończą się niepowodzeniem, lub otwarciem mechanizmu, ale i uszkodzeniem go.

 • Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Ubarw swoje mieszkanie fototapetą

  Jeśli nie odpowiada ci malowanie pokojów lub nakładanie posępnych tapet, które nadają się bardziej do domu babci, fototapety są wspaniałym rozwiązaniem! I to zarówno do pokoju dla dziecka, jak i toalety, łazienki, sypialni i pokoju gościnnego. To takie łatwe! Możesz znaleźć sobie dowolną fotkę, wysłać ją do sklepu online i po kilku dniach dostać wyborne fototapety ze zdjęcia.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie

  Meble kuchenne – kupić gotowy komplet czy zaprojektować?

  Kuchnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniu w domu każdej szanującej się gospodyni domowej. Jest nie tylko terenem przyrządzania potraw, przecież to tam właśnie tworzy się przytulny nastrój ogniska domowego. Aby czuć się wspaniale i swobodnie w tym miejscu, należy właściwie je zaaranżować. Jeśli przeprowadzamy się do nowego mieszkania, mamy dwie alternatywy - możemy nabyć gotowy komplet mebli, lub sporządzić szafki na zamówienie. Która opcja bardziej przyda się u ciebie?

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie

  Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

  Gdy planujemy kupić mieszkanie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę oczywiście na koszt. Następnie - myślimy o dzielnicy, wielkości nieruchomości, jej stanie, piętrze na którym leży i wyposażeniu. Decyzja o nowym lokum nie jest łatwa i bywa, że przez długie tygodnie spędza nam sen z powiek. Najlepiej jest spisać gdzieś wszelkie warunki, jakie nasze nowe mieszkanie ma spełniać i trzymać się tego spisu. Wtedy mamy pewność, że o wszystkim będziemy pamiętać.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie

  Mieszkania Wrocław – dlaczego warto zakupić?

  W czasie poszukiwania w nowym tysiącleciu cudownego mieszkania warto zatroszczyć się o niezwykle wielką ilość spraw powiązanych ze stanem prawnym mieszkania, jak również zadbać o odpowiednie wybranie lokalizacji. Gdzie we Wrocławiu warto zamieszkać? Niełatwo jednak dokonać wyboru, mając do dyspozycji ogromną ilość różnorodnych ofert developerskich i od osób prywatnych oferujących wynajem swojego mieszkania. Najlepszym posunięciem jest wpisanie w wyszukiwarkę zapytania mieszkania Wrocław.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Znajdź najlepsze oświetlenie do swojego domu

  Nikomu nie musimy chyba nawet wspominać, że istnieje szereg różnych spraw które mogą mieć ogromny wręcz wpływ na to, czy we własnym mieszkaniu będziemy mogli cieszyć się faktycznie satysfakcjonującym nas poziomem wygody. Na pewno warto zatroszczyć się o wszystkie z nich z maksymalną uwagą, gdyż urządzenie dla siebie takiego idealnego miejsca do mieszkania nie musi wbrew pozorom być nawet szczególnie kosztowne, a równocześnie w każdym przypadku może to dla nas być doskonała inwestycja.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie

  Nieruchomości w Gdańsku są godne zainteresowania!

  Na mapie Polski w sumie można znaleźć kilka miast, które nieźle się rozwijają, powodują, że niejako ludzie z mniejszych miast albo wsi mają możliwość zamieszkać w nich, żyć na relatywnie niezłym poziomie. No wiadomo - nadal nawet najzamożniejsze miasta w Polsce nie są aż tak bogate jak Kopenhaga, Dublin bądź Kolonia, lecz na całe szczęście szybko gonimy czołówkę.

 • Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Jak dobrze sprzedać mieszkanie?

  Sprzedaż lokum w obecnych czasach nie jest prostym zadaniem. Na rynku nieruchomości panuje niesamowita konkurencja z, którą potrzeba się zmierzyć. Developerskie mieszkania na pierwszy rzut oka bywają o wiele ładniejsze od mieszkań oferowanych w handlu wtórnym. Z tego powodu należy czasem poświęcić sporo czasu, by dobrze przygotować mieszkanie do sensownej odsprzedaży. Należy przedtem jednak gruntownie pomyśleć o tym, jak dobrze sprzedać mieszkanie.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie

  Odbieramy nieruchomość .

  O ile nabyłeś właśnie nowe cztery kąty, potrzebny jest odbiór techniczny nabytku. Zasadza się to na tym, że idziesz ze sprzedawcą do lokum i musisz skrupulatnie przejrzeć całość, by upewnić się, czy wszystko jest OK. To kluczowe, ponieważ często w czasie prac budowlanych zdarzają się różne uchybienia, które w przyszłości umieją bardzo uprzykrzać życie domownikom.

 • Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

  Czas na własne cztery kąty

  Większość ludzi w określonym momencie życia podejmuje decyzję o zakupie własnego mieszkania. Jest to powiązane ze sporą dawką stresu, wielką ilością biurokracji, ale warto przez to przejść, bo satysfakcja jaką odczujemy dostając klucze do własnych czterech kątów jest gigantyczna. Jak zacząć poszukiwania wymarzonego mieszkania? Na pewno od wyszukiwarki i wpisania: "wrocław nowe mieszkania". Co robić dalej omawia artykuł.

 • Budowa domów

  Zakup solidnych drzwi

  Każda osoba, która chociaż raz remontowała swoje mieszkanie jest świadoma tego, że nie jest to proste zadanie. Duże znaczenie dla finalnego wyniku ma w zasadzie każdy drobiazg, więc żadna decyzja nie może być podejmowana pochopnie, wręcz przeciwnie, trzeba ją dosyć dobrze przemyśleć, tym bardziej, że na współczesnym rynku obecny jest zróżnicowany wachlarz produktów przeznaczonych do wykańczania pomieszczeń.