Motoryzacja i samochody

Poszukiwania znakomitego mechanika

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Dobry mechanik samochodowy, to taki, któremu zaufał kierowca. Szukanie jest bardzo trudne, ale szczęśliwcom się udało. Jak i gdzie szukać mechanika?

Jeżdżący nowymi samochodami nie odwiedzają mechanika tak często, jak ci, którzy mają stare. Zdarza się, że wystarczy tylko przegląd roczny, ale pomimo wszystko części samochodowe niszczą się na polskich drogach, więc należy je często oglądać i wymieniać.

Firmowy serwis i oryginalne części

Często, aby zaoszczędzić czas, korzystamy z tego typu usługi tuż pod domem. To proste i dobre rozwiązanie. Coraz więcej właścicieli pojazdów korzysta z firmowych salonów, stąd też jeśli auto to Ford Mondeo, konkretnym wyborem jestserwis właśnie z napisem Ford. Taka metoda jest całkiem sprytna i wybierają ją właściciele niedawno kupionych aut. W takim serwisie najczęściej mamy pewność, że części samochodowe są oryginalne, ale liczy się to, że: obowiązuje konkretny cennik. Podwórkowi mechanicy często wymyślają cenę, oceniając na portfel klienta – to przede wszystkim nie jest reguła i dzieje się już rzadkiej, jednak legendy krążą.

Polecany mechanik

W związku z tym mechanika można znaleźć dzięki znajomym. To proste: jeżeli znajmy ma dobrego mechanika, który szybko znajduje kłopot i w dodatku ma dostęp do niedrogich części, obowiązkowo sami go wypróbujmy. Tego typu fachowcy najczęściej zdobywają klientów w ten sposób, z polecenia, więc chcą o nich dbać. Najlepiej zresztą poinformować, to podał numer mechanika.

Mechanik prosto z Internetu

Ford.auto.pl - części samochodowe

Źródło: Ford.auto.pl

Na forach w internecie też całkiem sensownie można szukać dobrych mechaników. Należy spokojnie podjeść do skrajnych recenzji, ale w ten sposób można dotrzeć do świetnego samochodowego specjalistę od elektryki i prawdziwego mechanika. W internecie można sprawdzić cenniki konkretnych usług w naszym mieście.

Od razu trudniej wybrać odpowiedniego mechanika, więc z całą pewnością można przetestować kilka warsztatów. Na pewno, jeżeli odnajdziemy tego mechanika bez skazy, to nieistotne, czy nasz samochód to nowiutki Ford Focus, czy zniszczony Escort – auto będzie sprawne i zadbane, a portfel nie taki pusty. ale – sprawdź więcej – mechanik (OsAuto)