Pomoc przy budowie

Czy warto wybrać lampy ledowe?

Oświetlenie energooszczędne jest raczej codziennością, ale ciągle mało wiemy jeszcze o ledowych żarówkach. Czy faktycznie warto wydać więcej na tego typu oświetlenie? Ostatnio w sklepach dostępne są żarówki LED i na razie są rzeczywistym hitem. Ich cena jednak jest dużo większa od znanych nam świetlówek, dlatego ostrożnie podchodzimy do zakupu. Nie da się jednak ukryć, że świetlówki LED mogą zmniejszyć zużycie prądu mniej więcej o 90%.

lampki

Autor: IKEA

Zalety nowoczesnego oświetlenia

Oszczędność – wiąże się ona też z tym, że żarówki ledowe są energooszczędne przy włączaniu.

Koniecznie zobacz na stronie (http://www.cdevelopment.pl/stan-surowy/) inne tego rodzaju informacje. Tam także zobaczysz coś ciekawego, gdyż proponuje ona zbliżoną tematykę.

Pozostałe żarówki,przy włączeniu zużywają wyjątkowo bardzo dużą dawkę prądu – LED nie ma tej usterki. Ważne wydaje się też to, że ten system oświetlenia jest ekologiczny, też z tego powodu, że żarówki LED nie zawierają rtęci i są naprawdę długowieczne.

Różnorodność barw – kolejną zaletą jest duża paleta kolorów diod, co jest naprawdę ważne. Nie chodzi jednak o kolorowe żarówki, po prostu można wybierać w barwach białego światła i dobrać właściwie chłodne i jasne lub żółte, łagodne.

Małe żarówki – diody LED są naprawdę niedużych rozmiarów, dlatego łatwo je stosować prawie wszędzie. Lampy ledowe są coraz dostępne coraz szerzej, a wielkość żarówek nie zaburza zupełnie ich kompozycji.

Długość działania– koszt lampy LED bardzo w krótkim czasie się zwróci. Żarówka ledowa działa przynajmniej 100 000 godzin, a pod koniec świeci dużo słabiej, więc nie straszy nagłą ciemnością. Normalne żarówki mogą działać jedynie 3 tys. godzin, więc różnica jest znaczna.

Lampa z diodami Led

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com

Bezpieczne oświetlenie – żarówki LED nie rozgrzewają się jak klasyczne oświetlenie, dlatego nie niosą ryzyka pożaru.

Różnorodność LED

Innowacyjna technologia oświetlenia daje kolejne pomysły aranżacji. Oprócztradycyjnych kinkietów i lamp sufitowych, dobrze też wypróbować taśmy led, które stosuje się w wąskich miejscach, a przy okazji zrobić z nich najróżniejsze kształty. Poza tym przy okazji świąt można zainteresować się ledowymi żarówkami choinkowymi, które mają nietypowe formy. Rozświetlając znaczną salę, można też zastąpić normalne reflektory przez naświetlacz led. Kombinacji jest bardzo sporo, stąd nie bójmy się nowoczesnych koncepcji (więcej informacji).