Budowa domów,  Porady budowlane

Drzwi przesuwne to ciekawy wybór

Wybór odpowiednich wewnętrznych, to niełatwa decyzja. Warto zdecydować się już na samym początku, w czasie projektów. Drzwi przesuwne są teraz modne – dają większe możliwości i są niekwestionowaną dekoracją. Czy warto decydować się na tego typu nowoczesne rozwiązania?

Autor: INVADO

Przyzwyczailiśmy się, że właściwe rozwiązanie, to znane drzwi skrzydłowe Wrocław to dobry przykład na to, że są jeszcze inne koncepcje. Ze szła, zdobione albo klasyczne drewniane – przesuwne drzwi pasują do każdego stylu, a pozwalają na więcej niż zwykłe. Mogą stać się centrum projektów domu, jeśli tylko planujący sobie tego życzą.

Niektórym jeszcze przesuwne drzwi kojarzą się z starymi trzeszczącymi harmonijkami, które kilka ładnych lat temu zapanowały w małych, mieszkaniach w blokach. Wszystko się zmieniło i jedną z ciekawszych ozdób mieszkania mogą być właśnie drzwi przesuwne Wrocław, i przede wszystkim stolica – posiadają zwykle największy potencjał galerii, a tym samym wzorów wyposażenia wnętrz.

Otwórz przestrzeńZastosowanie drzwi przesuwnych to najskuteczniejsza z metod na powiększenie miejsca. Apartament tzw. studio, salon z kuchnią, może zmienić się w bardziej funkcjonalne w związku z takim rozwiązaniem.

Nieprawdopodobnie fascynujący tekst, nieprawdaż? Jeżeli także tak uważasz, to kliknij na inne pomocne źródła, które pochłoną Cię totalnie.

Można wygenerować w kilka chwil dodatkowe pokoje, co jest ważne chociażby w czasie przygotowywania posiłków. Przesuwne drzwi pozwalają też stworzyć w sypialni miejsce do pracy albo sprytną garderobę dla wymagających pań.

sypialnia

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Drzwi ze szkłaMożna rozważyć także drzwi w większości ze szkła, na które Wrocław i pozostałe duże miasta prezentują faktycznie nietypowe koncepcje tego typu nietypowych drzwi. Mogą służyć do wydzielania pokojów w nowoczesnych biurowcach, jednak pasują także w przyjaznych domach. Dzięki temu drzwi zmieniają się nawet w dzieło sztuki. To zdecydowanie więcej niż tylko szkło hartowane wrocław zaprezentował niedawno kolekcję drzwi z nowoczesnymi fotografiami i zdobieniami. Dobrze prezentują się w nowoczesnych surowych wnętrzach, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Montaż dobrze zaplanować na początku, bo dzięki temu drzwi przesuwne zgrabnie schowają się w specjalnym otworze w ścianie. Oczywiście można schować je za dostawioną ścianką z płyty kartonowo-gipsowej, co nie jest pracochłonne.

Zobacz propozycję przedsiębiorstwa DA-BUD:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Da Bud