Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Jakie drzwi kupić?

Nowe mieszkania uwielbiają niestandardowe rozwiązania. Zazwyczaj drogą do sukcesu jest dobra koncepcja, ale im więcej designerskich elementów, tym ciekawiej. Drzwi wewnętrzne to naprawdę ważny element aranżacji.

jadalnia

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Nie można odkładać wyboru drzwi na ostatnią chwilę. Już na wstępie należy wskazać, czy to będą przesuwane drzwi. Wrocław ma dużo firm oferujących takie systemy, stąd żeby zaplanować montaż, można dowiedzieć się na czym właściwie polega. Ideałem jest ukrycie płyty drzwi dosłownie w ścianie.

Oszczędność przestrzeniNieduże mieszkania, jednopokojowe lub dwupokojowe, potrzebują mądrego rozplanowania przestrzeni. Naprawdę warto dostać dodatkowy pokój. Mieszkania typu studio, dzisiaj tak często wybierane, wyróżniają się otwartą kuchnia, a to ma minusy i plusy. Dobrze czasami się po prostu osłonić, a do tego można wykorzystać właśnie przesuwane drzwi. W sypialni z kolei łatwo wytworzyć kąt, używany do pracy albo jako garderoba.

drzwi przesuwne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

W dużych mieszkaniach w kamienicach też można je wykorzystać. Takimi drzwiami można podzielić potężne pokoje, dodając w ten sposób kolejnych pomieszczeń. Nie zawsze musi się to wiązać z generalnym remontem

Niektórzy, zastanawiając się na takim rozwiązaniem, widzą tandetne harmonijkowe drzwi – jednak to przeszłość. Obecnie wybór drzwi przesuwnych jest tak duży, że niełatwo szybko kupić właściwe. Na pewno w każdym stylu da się wybrać odpowiedni krój i kolor. Bardzo modne też ciekawe drzwi szklane – bezpłatny dostęp -. Wrocław i inne największe miasta oferują największy wybór, więc przesuwne szklane panele każdy potrafi dobrać do własnego pomysłu i wyposażenia mieszkania.

Drzwi wewnętrzne - sypialnia

Autor: star5112

Oryginalne drzwiPrzesuwne drzwi kupują ludzie, którzy chcą zwiększyć przestrzeń. Natomiast skrzydłowe drzwi zawsze pasują do mieszkań, gdzie jest dużo miejsca. Przyzwyczailiśmy się do takiego rozwiązania, stąd też jest pewnego rodzaju standardem. Warto uczynić atut z drzwi Wrocław ma zaskakujący wybór sklepów, czyli i nietypowego wyposażenia. Drzwi mogą przykuć uwagę i stać się centralnym punktem mieszkania albo zlać się sprytnie z tłem – to zależy od projektanta.

Odkryj ofertę przedsiębiorstwa DA-BUD:
Wyświetl większą mapę