Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Tanie sposoby na wykończenie mieszkania

Jako, że diabeł tkwi w drobnych elementach, przy odświeżaniu domu lub mieszkania poleca się pamiętać o odpowiednim zakończeniu podłóg, progów, schodów oraz drzwi. Obiekty handlowe z wyposażeniem budowlanym w własnej ofercie mają duży wybór listew, które można dostosować do własnych potrzeb. Są również udostępnione różne wzory, kształty iodcienie. Wszystko odpowiednio dobrane i dostosowane do potrzeb osoby kupującej.

Podłoga z kolekcji AMBIENCE

Autor: Pegasus PR

Listwy wykończeniowe ze względu na swą elastyczną strukturę nie są łamliwepod naciskiem, dlatego nadają się świetnie do wykończenia schodów remont (idź do serwisu) ram przy drzwiach wejściowych. Listwy podłogowe służą do wykończenia progów, gzymsów przy podłodze. Są wykonane najczęściej z laminowanych paneli podłogowych oraz deski parkietowej.

Do wykończeń można też wykorzystać listwy przypodłogowe PCV. PCV to skrót od polichlorek winylu. Substancja ta jest odporna na działanie substancji rozpuszczających narzędzia (przenieś mnie do strony) innych ostrych substancji czyszczących. Dlatego tak ochoczo PCV jest stosowane w produkcji wykładzin podłogowych oraz przemyśle stolarskim, zwłaszcza przy produkcji drzwi i okien, a także właśnie przy asortymencie wykończeniowym.

Aranżacja z drzwiami Malawi

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Listwy wykończeniowe mają różne kolory i fakturę. Nie sprawiają trudności przy przycinaniu. Ich wmontowanie również jest łatwy ponieważ są łatwo się kleją, a przy zakręcaniu nie łamią się ani nie pękają, chronią progi przed zniszczeniem. Nie warto odwalać tak zwanej fuszerki przy ich montażu. Gdyżniedobrze zamontowane mogą ulec zniszczeniu i będą wymagały szybkiej wymiany, a co za tym idzie kolejnej remontu. Producent drzwi: