Budowa domów,  Porady budowlane

Moda na szkło

Aktualnie w Kalifornii konstruowana jest nowa siedziba olbrzyma technologicznego, firmy Apple. Została zaprojektowana przy znacznym udziale pierwszego mentora firmy, genialnego Steve Jobsa. Projekt firmowego kompleksu pokazuje słabość genialnego wynalazcy do pewnego przezroczystego budulca. Kompleks będzie posiadał w zasadzie wyłącznie ściany szklane.

Budynek miał być swego rodzaju opus magnum Jobsa, lecz niestety umarł on przed ukończeniem projektu. Jego miłość do szkła była zauważalna już od wielu lat. Właśnie z tego powodu sztandarowy produkt marki, iPhone, ma elegancki wyświetlacz stworzony z supermocnego szkła.

OKNOPLAST Kraków

Taką samą miłość do tego niezwykłego surowca można ujrzeć również spoglądają na pionierski sklep Apple, leżący w Nowym Jorku. Najsilniej rzucają się w oczy nowoczesne daszki szklane i eleganckie logo Apple nad jedynym wejściem. Co interesujące, design wnętrza punktów handlowych Jabłuszka na całym świecie także jest dziełem błyskotliwego Jobsa. Doszedł on do ważnego wniosku, że projekt miejsca, w którym kupuje się wytwory jego przedsiębiorstwa, jest niesamowicie istotny.

Kiedy będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, przeczytaj ponadto szczegóły w linku płoty boazeryjne. Odnajdziesz tam równie wartościowe dane.

Projekt ma oddawać ducha rzeczy, pasować do nich. Oprócz tego istotne jest również rozlokowanie artykułów, które powoduje, że gość czuje się w sklepie komfortowo, błyskawicznie widzi to, czego pragnie oraz doznaje poczucia niesamowitej harmonii. Można śmiało stwierdzić, że założyciel Apple jako pierwszy manager w historii zauważył, jak bardzo ważny jest wygląd punktu handlowe i to, że wygląd wnętrza musi korespondować ze sprzedawanymi rzeczami. Z tego powodu postawił na ściany szklane – moja strona -, wiele metrażu, prostotę designu i współczesne wzornictwa. W ten sposób sam sklep stał się produktem Apple, takim samym, jak iPhone.

Ściany szklane dobrze wyglądają w budynku użytkowym. O ile planujesz projekt tego typu budynku, weź przykład ze Steve Jobsa i zdecyduj się na szklane elementy.