Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

Jakie zastosowanie w przemyśle mają prasy

W zależności od struktury i przeznaczenia, prasy są nie rzadko wykorzystywane do przygotowywania tworzyw sztucznych lub wyrobów wykonanych z metalu, wykorzystywanych właściwie w każdej dziedzinie przemysłu. Każde urządzenie techniczne, w którym są stosowane siłowniki hydrauliczne stosuje prasę. Dobre strony napędów hydraulicznych, to duże siły, łatwe i celne sterowanie oraz niezwykła trwałość. Dzięki ulepszeniom technologicznym, prasa hydrauliczna jest dziś bardziej szybka i znacznie bardziej dokładna z możliwością zastosowania sterowników elektronicznych. Połączenie prasy hydraulicznej ze sterowaniem elektronicznym, umożliwiają podwyższenie wydajności podczas procesów produkcyjnych.

elektromechanika, arapneumatik
Prasa hydrauliczna sprawdza się w tłoczeniu, wykrawaniu a także procesach gięcia. Intuicyjny system sterowania oraz regulacja głębokości zejścia siłowników hydraulicznych, w znacznym stopniu przyśpiesza cykl pracy maszyny. Silna konstrukcja, znaczny skok siłownika a także duży stół roboczy powoduje, że maszyny znajdują duże zastosowanie w zakresie plastycznej obróbki metalu lub różnego rodzaju podnośnikach. Tutaj najlepszym przykładem może być winda. Prasy o charakterze hydraulicznym, mogą być wykorzystywane również do przetwarzania i obrabiania surowców wtórnych oraz w czasie prasowania proszków ceramicznych. Prasa hydrauliczna o klasycznej budowie, stosowana jest w podnośnikach oraz w układach hamulcowych samochodów. Klasyczna budowa (oferowana stabilizacja gruntów) pompy tłokowej wykorzystywana jest tylko i wyłącznie w układach, które nie potrzebują dużej siły nacisku. Z kolei prasa zębatkowa będzie idealna do montażu mniejszych tulej i łożysk oraz do prac rękodzielniczych. Posiada precyzyjnie frezowany stół z otworem do usuwania odpadów i dwoma gwintowanymi otworami mocującymi. Specjalistyczna prasa hydrauliczna warsztatowa umożliwia dobrą obróbkę elementów blaszanych o różnej wielkości.

pneumatyka, arapneumatik

Zaprojektowana i zrobiona z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, gwarantuje niezwykle wydajną pracę. Więcej pras tu.

Instrukcja obsługi prasy nie jest skomplikowana. Prasa hydrauliczna została tak wymyślona, by mogła być obsługiwana przez jedną osobę. Wypada też zaznaczyć, że prasa hydrauliczna tego typu, jest dostępna w całkiem przystępnej cenie. Dzięki temu, osoba, która zakupiła prasę dostanie precyzyjną prasę hydrauliczną, która na pewno przyczyni się do skoku efektywności pracy przy obróbce plastycznej.