Bez kategorii

Jak wybrać oświetlenie choinkowe?

Drzewko świąteczne to obowiązkowy element bożonarodzeniowy. Jak wyobrazić sobie świąteczny klimat bez przystrojonego drzewka. Tworzy ono niezwykły nastrój. Lampki choinkowe są tak różnorodne, że ich wybór jest zależne tylko od nas. Najczęściej najmłodsi z wypiekami na twarzy wyczekują wspólnego ubierania choinki. To one decydują o bombkach i wyszukują najładniejszych bombek. Zakup nowych lampek nie jest wbrew pozorom trudny.

Część z nas chce co roku zdobywać całkiem nowy zestaw, stąd też nie chcą wydawać za dużo. Coroczne rozwijanie sznurów światełek zwykle skończyć się zakupami.

Barwne światełkaStoiska, bazary, targi tuż przed Bożym Narodzeniem wypełniają lampki choinkowe. Oprócz tego, że powinny być kolorowe, jednak trzeba skierować uwagę na atest. Trzeba dowiedzieć się od sprzedawcy, czy żarówki choinkowe, które kupujemy są na pewno bezpieczne i nie grożą zwarciem.

Warto kupić światełka w kolorze, ładnie komponującym się z dekoracjami. Całkiem ważny jest też kształt żarówki kuleczki, sopelki, gwiazdki. Zbiór jest zdecydowanie szeroki, ale istotne, by łatwo było zmienić starą żarówkę. Dlatego można więc zdecydować się na niewymyślne kształty świątecznych lampek.

Coraz modniejsze są jednokolorowe, dopracowane drzewka świąteczne. Okrągłe i eleganckie lampki w jasnym kolorze możemy też zestawić ze złotymi bombkami. Inni twierdzą, że drzewko świąteczne koniecznie powinno wielokolorowe, więc światełka dobierają w różnych kolorach tęczy. Migoczące oświetlenie ozdobne (znajdź to) zdecydowanie daje wrażenie ruchu.Nowoczesne lampki na choinkęTeraz coraz modniejsze są lampki choinkowe typu LED. To chyba najnowsza technologia oświetlenia, najbardziej oszczędna, dlatego tego typu lampki są swego rodzaju inwestycją. Jakie to są ledowe światełka bożonarodzeniowe? Często mają kształt wielobarwnych nitek. Następne wyglądają tak jak zwykłe oświetlenie, tyle że zamiast zwykłych żarówek mają diody LED (zobacz).

Jak oświetlić świąteczny dom?Jak już ubierzemy choinkę, możemy zabrać się za bożonarodzeniowe ozdoby. Girlandy światełek, wielkie świecące gwiazdy i sople nie pasuje do każdego. Zdecydowanie nie da się wizualizować sobie święta bez świec.