Urządzenia i maszyny przemysłowe

Jak odkurzać znaczne powierzchnie

Utrzymywanie w czystości dużych powierzchni zawsze przynosi sporo problemów. Spójrzmy na przykład na hotel. Sporo pokojów, dziesiątki metrów korytarzy, ogromne sale jadalne. Konserwacja takiego obszaru potrzebuje wsparcia rozbudowanego personelu, który ma być bez przerwy czymś zajęty. Poza tym trzeba nabyć całą masę sprzętu – co najmniej parę wydajnych odkurzaczy. Maszyny czasem się psują, stąd koszty rosną. Koszty za prąd potrafią przyprawić o zawroty głowy każdego. Jakie jest więc lepsze rozwiązanie? Rzecz jest łatwa: odkurzacze centralne.

taras

Autor: Lange Łukaszuk
Źródło: Lange Łukaszuk

Centralny odkurzacz – więcej w temacie – umieszcza się najczęściej w podziemiach hotelu. Jest to główny punkt całego systemu, miejsce, gdzie wrzucane są wszelkie brudy. Następnym segmentem instalacji są rury, które powinno się zainstalować w ściany i stropy wszystkich pomieszczeń. Ich zadaniem jest transport brudu do wielkiego pojemnika w podziemiach. Ostatnim segmentem są punkty wciągające, które wciągają kurz i brud z całego obszaru.

odkurzacz przemysłowy

Autor: Starmix
Źródło: Starmix

Wybierając odkurzacze centralne, należy wynająć specjalistów, którzy dobrze wbudują całość skomplikowanej maszynerii w pomieszczeniach. Szczególnie kluczowe jest umiejętnie rozlokowanie punktów zasysających, tak, aby umiały zbierać zanieczyszczenia z całego pomieszczenia.

Wielkim plusem, jaki wykazuje system centralnego odkurzania, jest technika, która powoduje wydmuchiwanie zanieczyszczonego powietrza z budynku. To oznacza, że nieuchwytne tumany kurzu i szkodliwe alergeny (to szczególnie ważne dla gości przybytku, którzy cierpią na ciężkie uczulenia) są wydalane z pokoju. W sytuacji ręcznych odkurzaczu duża część zasysanego powietrza wraca potem do pomieszczenia.

odkurzacz centralny

Inną wielką zaletą jest wygoda użycia. Primo, odkurzacze centralne są przyjazne w obsłudze i nie wymagają nieustannej konserwacji, jak ręczne odkurzacze. Po drugie, ich moc ssąca nie maleje w trakcie lat użytku. Po trzecie, jeżeli wbudujemy centralny odkurzacz np. w piwnicy, mamy zapewnienie, że hałas jego pracy nie będzie nikomu zakłócał spokoju.

Pozostaje tylko wpisać w wyszukiwarce na przykład „Wroclaw, centralny odkurzacz (kliknij po szczegóły)”, wybrać model i sprawdź jego zalety.