Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Jak urządzić małą kuchnię?

Pomimo kryzysu ceny nieruchomości nadal pozostają bardzo wysokie, gdy porównamy je do średnich zarobków. Na dodatek, ponieważ kryzys dotknął mocno sektor bankowy, aby dostać kredyt trzeba mieć odpowiednio duże zarobki. W ten sposób koło się zamyka i wiele młodych małżeństw decyduje się na zakup małego mieszkania. Najczęściej są to mieszkania o metrażu około 40 do 50 metrów kwadratowych. Niestety, w tego typu mieszkaniach są bardzo małe kuchnie, gdyż skromny metraż nie pozwala na inne rozwiązanie. Kuchnie rzędu 8-10 metrów kwadratowych to luksus. Można wspomóc się sprytnymi rozwiązaniami, jak choćby kosze – zapoznaj się z ofertą kosze paletowe pojemniki metalowe – cargo. Ale jak urządzić takie maleństwo, by czuć się tam swobodnie i móc wygodnie przyrządzać posiłki?

Poniżej przedstawiamy kilka zasad, o których warto pamiętać.

1. Dobrze się zastanów nad kolorem ścian.

Wystrój kuchni

W małej kuchni odpowiednio dobrany kolor ścian ma wpływ na to jak duża wydaje się ona wizualnie. Gdy ściany są ciemne, to wnętrze będzie wydawać się przytłaczające. Z kolei jasne kolory i odpowiednio poprowadzone pasy (np. z ciemnych płytek dla kontrastu) powinny stworzyć wrażenie przestronności i optycznie powiększyć pomieszczenie.

2. Powoli z zakupem mebli.

Oczywiście meble do kuchni kupić jest bardzo łatwo. Jednak poza samym wyposażeniem jest to największy koszt przy wykańczaniu kuchni. Te meble zostaną z nami na lata do czasu następnego remontu, więc warto powściągnąć emocje i chęć szybkiego wykończenia wymarzonego m i na spokojnie wybrać najlepsze meble.

Warto odwiedzić przyjaciół czy rodzinę, która ostatnimi czasy dokonywała podobnych wyborów. Na pewno doradzą nam coś rozsądnego, może też wskażą na firmy czy sklepy, których warto unikać. W ten sposób nauczymy się na czyichś błędach. Przy okazji można się podpytać o rozwiązania, które wg nich się sprawdzają. Może np. podpowiedzą, gdzie umieścić te kosze na bieliznę, gdy mamy pralkę w kuchni.

3. Sprytne wykończenia.

Obecnie dostępnych jest wiele sprytnych rozwiązań, które pozwalają nam ukryć kosze na śmiecie, czy inne pojemniki w trudno dostępnych i zazwyczaj niewykorzystywanych kątach. Dzięki przemyślanym mechanizmom suwnic i bardzo wygodnym systemom otwierania wykorzystujemy w pełni powierzchnię naszej kuchni, a kosztuje nas to naprawdę niewiele.

4. Energooszczędne wyposażenie.

Przydatne wyposażenie kuchni

Źródło: kuchenny.com.pl

Ceny energii elektrycznej w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie.

Wejdź na ten link oraz zgłąb dodatkowo więcej szczegółów w witrynie (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-szklane) – one też powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w tym artykule problem.

Niestety nie dotyczy to naszych zarobków. Dlatego warto dokładnie wybierać sprzęt nie tylko zwracając uwagę na to, jak będzie wyglądał w naszej kuchni, ale także ile prądu zużywa. Przeważnie takie sprzęty mają oznaczenia klas, np. AAA. Dodatkowo rozsądnie jest poczytać recenzje i opinie innych użytkowników w internecie. Dzięki temu poznamy, jak w rzeczywistości dany model spisuje się na co dzień. Zajmie nam to trochę czasu, ale w końcu sprzęty takie jak pralka, lodówka, czy zmywarka zużywają dużo prądu, a w ciągu kilku lat nasz początkowy trud przy wyborze powinien się zwrócić w postaci oszczędności.

To tylko najważniejsze zasady, jakimi warto się kierować przy wyborze mebli kuchennych i wykańczaniu kuchni. Dobry sklep z akcesoriami meblowymi na pewno będzie miał wyposażenie, które będzie nam pasowało. Pamiętajmy, że to jeden z bardziej kosztownych wydatków i dobrze jest do niego podejść na spokojnie.


Wyświetl większą mapę

Źródło: reling.pl