
Na każdym osiedlu stoją pojemniki do segregacji (sprawdź) śmieci. Wciąż więcej osób podejmuje decyzję o segregowaniu odpadów i dzięki temu przyczyniać się do lepszego działania naszego środowiska. To, że przerabiamy surowce wtórne mówi o nas, jako o grupie społecznej bardzo dobrze. Jesteśmy coraz bardziej świadomi dobrych następstw jakie niesie ze sobą segregowanie odpadów.
Jak zacząć

Najlepiej powielić w domowej skali podział jaki jest stosowany na pojemnikach na osiedlu. Dobrze jest nabyć kosze do segregacji odpadów, właściwie je opisać i postawić w miejscu, gdzie zwykle stoi kubeł na śmieci. Gdy już mamy odpowiednie pojemniki wystarczy zwyczajnie z nich korzystać.
Jeśli chcesz uzyskać pokrewne dane na prezentowany temat, to najpierw zobacz tutaj i przenieść się do portalu (http://www.dkrm.com.pl/), a znajdziesz w tamtym miejscu szereg świeżych komunikatów.
Za parę dni wyrzucanie papieru, plastiku czy szkła do dobrego pojemnika stanie się już nawykiem. Powinniśmy także w segregację śmieci zaangażować bliskich. Dla maluchów może to być doskonała zabawa, a przy okazji możemy nauczyć je dbałości o środowisko naturalne.
Naturalnie, problemem może być to, że nie na wszystkich osiedlach stoją kontenery na śmieci (dodatkowe info) przeznaczone do segregowania odpadów. Taka sytuacja już niedługo nie będzie miała miejsca. Każda rodzina, która zadeklaruje, że chce segregować odpady będzie miała zapewnioną taką możliwość. To odbiorcy odpadów będą musieli się postarać, by dostarczyć odpowiednie kontenery.

Powinno się od pierwszych lat życia uczyć dzieci dbania o naturę. Najprostszym sposobem, jest przecież segregowanie odpadów. Gdy mamy możliwość, wytłumaczmy najmłodszym członkom rodziny jak przerabia się surowce wtórne. Znaczące jest, żeby zrozumiały sens tego co robią.
Nie zapominajmy, że mamy tylko jedną planetę Ziemię. Kiedy zarzucimy ją śmieciami i zatrujemy nie będzie już przyjaznym domem, a raczej miejscem wegetacji. Przecież chcemy dla najmłodszego pokolenia dobrze – podejmijmy więc wysiłek, żeby żyły w czystym środowisku. Zacznijmy od siebie już dzisiaj. Nie ma na co czekać, segregowanie śmieci jest łatwe a daje wielkie efekty!