Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Drzwi wewnętrzne- co wybrać

Drzwi wewnętrzne są ważną częścią każdego mieszkania. Dobrze wygłuszają hałas, pilnują naszej prywatności i bronią przed niechcianymi gośćmi. Posiadają również wymiar wizerunkowy – dobrze zharmonizowane dodają wnętrzom urody.

Bogaty wybór drzwi

Drzwi wewnętrzne - sypialnia

Autor: star5112

Jest wiele odmian drzwi instalowanych w domach i mieszkaniach. Przeważnie nabywane są drzwi uchylne. Na rynku mnóstwo jest ich różnorakich typów. Można spotkać np. drzwi uchylne pełne, przeszklone, całe ze szkła, z drewna, z tworzyw sztucznych. Od klienta zależy również sposób ich otwierania. Można bowiem zakupić drzwi – kliknij aby zobaczyć więcej – uchylne jednoskrzydłowe, które otwierają się tylko w jedną stronę oraz drzwi uchylne dwuskrzydłowe. Ten model wymaga o wiele więcej powierzchni, dlatego, ze otwiera się z z dwóch stron.

Drzwi wewnętrzne niejedno mają imięDrzwi wewnętrzne możemy również podzielić biorąc za kryterium typ wykończenia krawędzi. W tym przypadku dzielimy je na przylgowe i bezprzylgowe. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się tym, iż ma wycięte krawędzie, aby dokładnie mieścić się w ościeżnicy. Natomiast drugi model wtapia się w ościeżnicę, zatem wtedy wycięcia krawędzi są zbędne. Dziwnie brzmiąca ościeżnica to nic innego jak rama w obrębie której wstawione są drzwi. W języku potocznym nazywamy ją futryną.

drzwi

Drzwi – pokaż szczegóły – wewnętrzne można kategoryzować jeszcze ze względu na konstrukcję skrzydeł. Wymienia się tutaj drzwi płytowe i płycinowe. jeżeli jako przesłankę weźmiemy zajmowaną przestrzeń drzwi będą dzielić się na: składane (dzielą się na kilka części), harmonijkowe zwężają się w ościeżnicy na kształt harmonijki) i przesuwne (po otwarciu chowają się w ścianie lub nakładają się na nią).

Drzwi przesuwne chowane w ścianę
Nie każde mieszkanie posiada taką przestrzeń, aby można było w nim bez komplikacji zainstalować drzwi uchylne. W tej sytuacji bezcenne okazują się być systemy przesuwne. Dzięki nim w domu mogą zagościć drzwi przesuwane, które przy otwieraniu znajdują się wewnątrz ściany albo nakładają się na nią. Systemy przesuwne to świetny sposób na ocalenie wolnego miejsca.