Budowa domów,  Porady budowlane

Czego potrzeba w łazience w stylu retro?

Popularność retro znalazła również swoje odzwierciedlenie w aranżacji wnętrz. Wytworna łazienka z początku XX wieku to idealne rozwiązanie dla miłośniczek retro. Łazienka i reszta domu powinny zdecydowanie tworzyć całość, z tego powodu można skupić się na jednym dominującym stylu. Retro to fajny styl i otwiera mnóstwo perspektyw, więc możemy zdecydować się na uroczą łazienkę w stylu lat 50-tych lub na ciekawy salon kąpielowy pełny unikalnych ozdób.

łazienka, stylowa łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Retro, czyli jak?Parkiet – poszerzone informacje pod linkiem – z drewna, pasiaste tapety i zabytkowe krany – to zdecydowanie myśli sugerujące retro. Nowoczesne kabiny Dolphi i modne krany nie komponują się z retro wizją wnętrza. Jednak możemy zaryzykować i połączyć style i w ten sposób wymyślić coś całkiem innowacyjnego. Propozycje sklepów pozwalają na wszystko, ponieważ są konkretne zestawy dla fanów pierwszej połowy XX w., ale także związane z epoką. Perfekcyjna łazienka w stylu retro to też sztywne zasady, jednak ciekawa seria Roca Dama Senso w połączeniu z drewnem na podłogach i nietypowymi dekoracjami da naprawdę zaskakujący efekt. Zobacz na przykład te produkty.

Drewniana łazienkaPopularność elementów z drewna w łazienkach jest zauważalna. Właściwie zadbane najlepsze typy drewna tworzą interesujący klimat. Mosiężne szczegóły będą pasowały do tego świetnie, dlatego trzeba dobierać krany dokładnie w tym stylu. Retro to na pewno wanna, a dobrym pomysłem jest ta zabytkowa na nóżkach. Wszystko co z drewna jest nie takie tanie, więc praktycznym rozwiązaniem okazują się płytki drewnopodobne Halcon.

prysznic, kabina prysznicowa

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

Pastelowe retroRetro to nie jedynie ozdoby i luksusowe dodatki, ale również słodkie, wnętrza z cukierków. Armatura sanitarna – zobacz więcej – jest też przecież w innych kolorach, jednak przyzwyczailiśmy się do sanitarnej bieli. Pastele pozwalają stworzyć urocze wnętrze w stylu amerykańskich filmów. Tapeta w pasy lub kolorowe groszki jest tłem dla pięknej łazienki.

Całość może zależeć od wizji, ale to dekoracje zdecydują o całości, więc należy pamiętać, że też opakowania na mydła i kremy nie są bez znaczenia. Warto opierać się też na całych zestawach, np. Cersanit, by stworzyć spójną całość.