Motoryzacja i samochody

Pora wymienić opony na letnie

Razem ze zmianą, zmieniają się warunki na naszych drogach, a co się z tym wiąże właściciele pojazdów samochodowym powinni już zacząć szukanie wulkanizatora, który wymieni im opony z zimowych na letnie. Minusowe temperatury już nas w tym roku raczej nie zaskoczą, dlatego należy pomyśleć o tego rodzaju zmianie zawczasu, nim będziemy zmuszeni czekać w znacznych kolejkach.

Nie wiedzieć czemu kierowcy o wiele rzetelniej podchodzą do zmiany opon z letnich na zimowe niż z zimowych na letnie. Jest to znaczny duży błąd z ich strony, gdyż opony zimowe przeznaczone do korzystania w specyficznych zimowych warunkach zwyczajnie w szybszym tempie zaczynają się zużywać, w sytuacji gdy zimy na drogach dawno już brak. Firma w tym wypadku nie gra roli i czy jest to Fulda (niemieckie przedsiębiorstwo oferujące opony w bardzo dobrej jakości oraz przystępnej cenie: LINK) czy też Hankook (firma z Południowej Korei znajdująca się w światowej czołówce, gdy idzie o produkcję opon), czy może każda inna firma – opony zimowe, zgodnie z ich nazwą, należy używać w zimie.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to nie wahaj się oraz sprawdź szczegóły na stronie. Na pewno przekonasz się, że tam również są to niezwykle ciekawe informacje.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Oprócz wyżej wskazanymi już firmami, warto wspomnieć także o oponach firmy Pirelli. Jest to firma pochodząca z Włoch trudniąca się produkcją opon od ponad stu lat: link do sklepu. Nasz wybór może więc tylko zależeć od upodobań lub narodowych sympatii. Prawdą jest jednak, że opony Pirelli są przeznaczone w większości do samochodów sportowych. Tytułem ciekawostki można podać, iż począwszy od 2011 r. firma ta podpisała kontrakt na dostarczanie opon wszystkich zespołom Formuły 1.

Wśród firm specjalizujących się w produkcji opon jest niemiecka Uniroyal. Jest to również firma z długimi tradycjami, która dodatkowo od 1979 r. jest częścią koncernu Continental, zrzeszającego firmy trudniące się m.in. wyrobem ogumienia. Do koncernu tego przynależy także inna doceniania firma produkująca opony – czeska Barum >>> e-sklep z takim ogumieniem.

Wybór opon jest znaczny. Jeżeli nie wiemy jaką markę wybrać, możemy albo wyszukać opinii użytkowników opon opublikowanych na różnych stronach internetowych, albo zdać się na opinię naszego wulkanizatora.