Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Podłogi jesionowe – ładne i wytrzymałe

Kiedy planujemy remont w naszym domu, najczęściej bierzemy się za odświeżanie ścian w pokojach. Często też montujemy kafelki. Najczęściej jednak decydujemy się na mniejsze przemiany, takie jak na przykład wymiana mebli, czy odmiana dekoracji wnętrz. Skupiamy się wtedy przede wszystkim na dodatkach. Odwiedzamy wiele sklepów, polujemy na wyjątkowe okazje. Jesteśmy w stanie przejrzeć wiele czasopism o dekorowaniu. Często jednak zapominamy o wyjątkowo istotnym elemencie naszych mieszkań, czyli o podłożu. Przeważnie zmieniamy je raz na kilkadziesiąt lat lub rzadziej. Choć codziennie mamy z nią styczność, nie myślimy o niej. A przecież obecnie mamy tyle możliwości, by była ona nie tylko praktyczna, ale i zgodna z trendami.

Mamy do wyboru mnóstwo rozwiązań. W pokojach często rezygnujemy z tradycyjnej wykładziny. Jest to związane z tym, że w przypadku, gdy się poplami, nie można błyskawicznie zlikwidować plamy. Często również bywa tak, że ślady nie schodzą. Dla osobistej wygody kładziemy podłogi drewniane producent. Są one najlepsze dla naszego mieszkania. Drewno charakteryzuje się tym, że oddycha, regulując mikroklimat w domu. Skutecznie ogranicza występowanie roztoczy w naszym domu, a wiemy dobrze, że jest to najpopularniejszy czynnik alergenny. Zapewnia skuteczną izolację termiczną i akustyczną.

podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_merbau_unica_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg

Można zrobić w domu panele, jak i parkiet. Parkiety robi się z wszelkiego typu drewna. Bardzo popularny jest parkiet jesionowy producent. Jesion to dosyć twarde drzewo, dzięki czemu parkiet – strona tutaj – ten może być bardzo wytrzymały. Jeśli myślimy się, że parkiety wyszły już z mody, to grubo się mylimy. Dużo ludzi decyduje się na tego typu podłogi ze względu na ciekawy efekt dekoracyjny. Jeżeli zdecydujemy się na parkiet Hajnówka, będziemy mogli wybrać wiele wzorów, które bez wątpienia będą ozdobą naszych wnętrz. Możemy też wykonać w naszym mieszkaniu hajnówka parkiety mozaikowe, które na pewno stworzą niespotykany klimat. Jest to jednak opcja dla ludzi, którzy posiadają określoną koncepcję, podłoga musi bowiem harmonizować z dekoracją pomieszczenia.

Źródło: