Budowa domów

Nowoczesne dekorowanie szyb

Szyba nie musi być tylko prześwitującym fragmentem szkła. Tradycyjne przezroczyste szyby powoli odchodzą do lamusa. Coraz częściej są wymieniane na zdobnicze naklejki na szybę. Są to różnego rodzaju kompozycje, którymi można przesłonić nawet całą szklaną powierzchnię. Szybę można również przyozdobić przy pomocy naklejki w pasującym odcieniu, która naklejona na całe szkło, ściśle zasłoni środek pokoju. Nie denerwujmy się, że z powodu aplikacji w naszym pokoju mniej światła: w środku będzie taka sama ilość światła jak po zawieszeniu białej zasłony.

Oprócz tego wielokolorowe aplikacje z brokatem, będą mieniły w świetle. Jeśli jednak przykrycie całej tafli szkła nie bardzo nam odpowiada, można także wypróbować na urozmaicenie jej poszczególnymi częściami aplikacji. W takim przypadku światło wpuszczane jest przez wcięcia na szablonie.

Żaluzje drewniane

Autor: John Carmichael

Na rynku można nabyć naklejki z różnymi motywami. Niezmiennie popularne są wzory kwiatowe. Można je przylepić na szybę lub tylko wyciąć ich kontur na odpowiedniej foli, tak aby przez wycięte części świeciło w pokoju słońce.

Naklejki te są przygotowane z bardzo cienkiej folii, dzięki czemu motyw przypomina witraż. Idealnie nadają się do parterowych domów, okien tarasowych.

Nomar

Źródło: Nomar.com.pl

Sporym wzięciem cieszą się naklejki żelowe. W dotyku mięciutkie, szalenie kolorowe, sprawią ogromną uciechę każdemu dziecku. Rozchwytywane są naklejki o określonych tematach np. bałwanki choinki, sanki, łyżwy, jajka, kolorowe pisanki, baranki, które doskonale dopełnią świąteczną dekorację. Dodatkowo są bardzo łatwe w użyciu: można je myć, a także naklejać kilka razy, są tak samo widoczne z każdej strony okna – jesteśmy tutaj -. Bez trudu się odklejają i nie pozostawiają na szybie żadnych śladów.

Jeśli chcemy otrzymać jakiś unikalny wzór lub wymiar, wystarczy wklepać w wyszukiwarkę internetową np. reklama Tarnów, aby ukazała się lista agencji reklamowych, świadczących takie usługi. Ozdabianie szyb taką dekoracją jest eleganckie i znakomicie pasuje do minimalistycznych pomieszczeń.