Budowa domów

Jakie wyposażenie do łazienki

Trendy w aranżowaniu mieszkań odmieniają się właściwie tak samo szybko co trendy w ubiorach. Oczywiście, nie oznacza to, że raz na rok musimy robić remont w łazience, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze bardzo kosztowne, po drugie bardzo męczące. Chyba nikt nie lubi remontów. Możemy jednakże zaaranżować łazienkę zgodnie z trendami i zostawić sobie opcję zmiany wystroju w łatwy sposób, choćby zmieniając ozdobne akcesoria.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Takie elementy jak płytki ceramiczne, jeżeli je odpowiednio wybierzemy nie wyjdą z mody prędko a jednocześnie stanowić będą świetną bazę do podkreślania akcesoriów.

Płytka podłogowa Paradyż Santera Beige 45x45| Wybierając płytki łazienkowe zwracajmy uwagę na to, żeby były najlepszej jakości, najlepiej w spokojnym kolorze i nade wszystko, aby były łatwe do utrzymania w czystości. Ślady od mydła, ślady kremów – to codzienność w każdej łazience. Przy zwyczajnym korzystaniu z pewnością coś się zachlapie, więc ważne jest, żeby wystarczyło wytrzeć płytki ściereczką i już. Świetnym i modnym rozwiązaniem do łazienki może być tez umywalka nablatowa. Sprawdzi się w szczególności w małej łazience, gdzie może wystąpić kłopot z przechowywaniem różnego rodzaju środków higienicznych, kosmetyków itp. Szafka pod tego typu umywalką rozwiązuje ten kłopot.

Podobnie świetnym rozwiązaniem do niewielkiego pomieszczenia są kabiny prysznicowe. Wanna musi mieć miejsce, a kabina jest komfortowa i niewielka. Mamy do wyboru tak dużo wzorów, że z pewnością odszukamy coś idealnie pasującego do naszych gustów. Nie będzie także zbyt kłopotliwe utrzymanie w czystości kabiny, nawet takiej z przejrzystego szkła. Należy tylko po prysznicu przeciągnąć kabinę taką najzwyklejszą ściągaczką wody, której używa się do mycia okien. I to wystarczy – żadnych zachlapań, żadnych smug i nasza łazienka będzie wyglądać wspaniale.

Decydujmy się na materiały wysokiej jakości, sprawdzone i solidne. Przykładowo firma Paradyż płytki wykonuje świetne w wielu rozmiarach i o przeróżnych wzorach. Nabywając materiały solidnego producenta dostajemy pewność, że nie będziemy musieli powtarzać remontu, ponieważ na przykład upadająca na podłogę suszarka do włosów rozbije kafelki. Dobrze zaprojektowana łazienka będzie nas cieszyć przez długie lata.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to czytaj również o tej samej dziedzinie na następnej stronie – znajdziesz ją w linku pod spodem.