Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Który podatek jest najlepszy w przypadku najmu mieszkania?

Podatek za wynajem może być w formie zryczałtowanej lub na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest uproszczoną formą rozliczenia podatku dochodowego. W momencie, gdy się na niego zdecydujemy należy złożyć oświadczenie o wyborze tej formy stosownemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Wartość tego opodatkowania zależy od wielkości przychodu i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty uzyskania przychodu. Liczymy go sami i wpłacamy, każdego miesiąca bądź co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni następnego miesiąca.

Nie trać prądu na darmo

Autor: Skoff
Źródło: Skoff

Przy podatku na zasadach ogólnych opłacamy podatek od dochodu, czyli różnicy pomiędzy rzeczywiście uzyskanym dochodem z wynajmu a kosztami jego uzyskania. Należy pamiętać o tym, że by wszystkie nasze wydatki mogły być zaliczone do kosztów pozyskania przychodów muszą być one udokumentowane. W tym przypadku również osobiście rachujemy miesięczną zaliczkę za podatek i płacimy ją do odpowiedniego urzędu skarbowego w czasie do 20 dni każdego miesiąca za miesiąc uprzedni.

Jeśli przedstawiany temat nieprawdopodobnie Ci pasuje, to aby zdobyć dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź dalej i kliknij tu.

Zaliczka na podatek od najmu w takiej postaci nie musi być zgłaszana naczelnikowi urzędu skarbowego, ponieważ jest to podstawowa forma opodatkowania. Gdy nie będziemy uiszczać opłaty z tytułu wynajmu mieszkania to czekają nas konsekwencje karno-skarbowe, które reguluje przepis Kodeksu karnego skarbowego.

Dom czy mieszkanie za milion

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj opodatkowania wybrać możemy skorzystać z pomocy. Wiele jest broszur na temat rozliczania najmu. W nich wyszukamy takie wiadomości jak na przykład, kiedy można opłaty płacić] zaliczki kwartalne, jak wybrać najlepszą postać opodatkowania, co można dodać do kosztów i bardzo dużo innych cennych wiadomości.

Prezentowany wpis, to niezwykle ciekawy materiał? Jeśli również tak uważasz, to zobacz na odmienny temat, a nasza strona (http://www.invado.pl/produkty/drzwi-szklane/drzwi-szklane-amber) sprawdzi się tu wielce.

Jeszcze szybciej możemy uzyskać zbliżone wiadomości wklepując w przeglądarkę internetową na przykład umowa wynajmu wzór.