Budowa domów

Wymiana drzwi- ile to kosztuje?

Obecnie jest idealny czas na remont lokum. Generalnie malowania pokojów w trakcie jesiennych miesięcy nie rekomenduję, ponieważ trudno wietrzyć pokój, gdy na dworze słota, jednak można zmienić drzwi wewnętrzne. Jeśli nie wiesz, jakie elementy są ci potrzebne oraz ile za nie zapłacisz, ten przewodnik jest stworzony dla ciebie. Poznasz tu, czym są i jak są drogie listwy przypodłogowe PCV oraz inne kluczowe przedmioty.

Autor: INVADO

Drzwi przesuwane to mocno intrygujący i praktyczny projekt pochodzący z dalekowschodniej architektury. Takie drzwi to znacząca oszczędność przestrzeni – skrzydło drzwiowe po otwarciu nie zawłaszcza miejsca w lokalu. Surowców, z których są zrobione oraz projektów jest sporo. Świetnie prezentują się drzwi przesuwne np. ze przydymionego szkła. Cena takich drzwi krąży między pięćset a tysiąc złotych.

Listwy przypodłogowe pcv niezbędne do wykończenia drzwi. Proponuję ten surowiec dlatego, że jest solidniejszy od regularnych, drewnianych elementów. Koszta listew w sklepach krążą wokół kilkudziesięciu złotych.

Drzwi szklane – więcej na ten temat tutaj – to nowoczesne rozwiązanie.

Chcesz przeczytać analogiczne wiadomości na taki wątek? Ta wciągająca treść prezentuje dokładnie to, czego poszukujesz.

Muszą dobrze się komponować z generalnym designem czterech kątów. Fantastycznie wpasują się do mieszkania pomyślanego w stylu minimalistycznym. Szkło interesująco wygląda w duecie z metalem, warto o tym pamiętać. Drzwi szklane kosztują od sześciuset złotych w zwyż. Dla śmiałych architektów wnętrz polecam drzwi witrażowe.

Drzwi wewnętrzne Gwinea

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Zawiasy regulowane to element w sumie konieczny przy montażu drzwi, zatem nie można zapomnieć o ich zakupie. Ten typ zawiasów charakteryzuje się sporą uniwersalnością oraz praktycznością. Porządne zawiasy dostaniesz już za kilkadziesiąt złotych:

Ościeżnice to inaczej zwyczajnie futryny. Absolutnie kluczowy nabytek przy montażu. Powinny być dopasowane wymiarowo i barwą do posiadanych skrzydeł drzwiowych. Porządne futryny do drzwi różnych rodzajów kosztują od dwustu złotych. Droższe typy, cechujące się np. ognioodpornością, potrzebują poważniejszych kwot – od 600 złotych wzwyż. Na tym towarze zdecydowanie nie warto oszczędzać.