Motoryzacja i samochody

Dbajmy o swoje auto

Samochód jest nam niezbędny w wielu codziennych sytuacjach. Prawdę powiedziawszy, nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania bez auta. To właśnie swoim autem najczęściej dojeżdżamy do pracy. Własny samochód daje nam ogromną wolność. Nie jesteśmy już zależni od transportu publicznego, który oferuje swym użytkownikom nie najlepsze warunki. Wystarczy przypomnieć sobie przejażdżki tramwajem w środku sezonu letniego. Dlatego samochód to ogromny skarb w dzisiejszych czasach.

Dlatego równieżrównież – idź do serwisu – trzeba dokładać wszelkich starań, aby nasz pojazd był w jak najlepszej formie. Od odpowiedniego stanu technicznego naszego samochodu zależy przecież bezpieczeństwo jazdy. Nie ryzykujmy zatem zdrowiem ukochanych osób.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku (http://esoil.pl/p,909,kluber-staburags-nbu-4-nbu-12-nbu-30-smary-o-wysokiej-odpornosci-na-naciski-i-wode)? To oczywiście zbliżona tematyka, więc z pewnością również żywo Cię zainteresuje!

Nigdy nie możemy oszczędzać na regularnych przeglądach w warsztacie i bieżących naprawach. Podczas codziennego użytkowania samochodu używajmy jedynie rekomendowane przez naszego mechanika i wysokiej jakości płyny. Każde zaniedbanie może nas później sporo kosztować.

Bardzo istotnym elementem naszego auta są opony. Musimy szczególnie troszczyć się o nie, gdyż od ich dobrego stanu zależy nie tylko komfort jazdy, ale również nasze życie. Kierowcy nader często pragną oszczędzić na sezonowej zmianie opon. Jest to nieodpowiedzialne zachowanie, które wyjątkowo słusznie jest karane mandatami. Warunki atmosferyczne w ciągu roku ulegają zmianie i trzeba do tego przygotować również nasz samochód.Nie zapominajmy, że opony letnie (*oferta takiego ogumienia) nie radzą sobie na śliskiej i oblodzonej powierzchni. Ich specyficzna budowa nie jest przygotowana do tego typu warunków, jak również do minusowych temperatur. Niewłaściwa przyczepność na drodze jest nierzadko powodem wielu groźnych wypadków.

Z kolei, opony zimowe (*tutaj oferta takich opon) mogą nie radzić sobie z wysokimi temperaturami, które są w lecie. Zupełnie inna budowa bieżnika oraz gęstość opon sprawiają, że bardzo zmienia się ich przyczepność na nawierzchni, przez co możemy mieć problemy z utrzymaniem auta pod kontrolą podczas niespodziewanych manewrów.
Opony osobowe trzeba wymieniać tylko w autoryzowanych miejscach. Kupujmy opony renomowanych marek, które zapewnią nam bezpieczeństwo podczas jazdy.