Budowa domów

Spokojny sen

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które dziecko może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Opieka nad małym dzieckiem wymaga nadzwyczajnej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z prowadzeniem domu. Ponadto podczas zabawy może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji, maluch może stoczyć się z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Istnieje wiele opinii, według których takie rozwiązanie ma wiele wad.

Ten bardzo intrygujący tekst ma swe analogie na innych stronach. Najedź zatem na hiperłącze do strony i przeglądnij je.

Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich większość , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama małej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duża wygoda: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

CebaBaby

Źródło: Cebababy.pl

Następnym atutem kojca jest możliwość nabycia modelu z łóżeczkiem. Sama konstrukcja również ma wiele korzystnych stron. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas przebywania w nim czy próby wyjścia nie wypadnie i nie potłucze się. Posiada metalową budowę, co chroni przed wywróceniem, a dzięki miękkim wykończeniom dziecko nie otrze sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółka, dzięki czemu można go przestawiać i stawiać w różnych stronach w mieszkaniu.

Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej kupnie, należy wiedzieć o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim trzeba dobrać pościel do wzrostu i wieku dziecka. Musi być wygodna, wokół wykończeń nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym razie niemowlę mogłoby sobie zrobić krzywdę. Kolejny ważny punkt, to kwestie zdrowotne. Wyprawka dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest alergikiem trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów które mogą wywołać alergeny. Kolor pościeli także jest ważny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej smutny kolor może się źle kojarzyć. W szukaniu odpowiedniej pościeli zdecydowanie ułatwią katalogi znajdujące się w sklepach, a także witryny internetowe sklepów.