Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

Transportery – Metoda na niezawodny transport technologiczny

przenośnik rolkowy

Źródło: www.promus.katowice.pl

Obecne warunki i oczekiwania rynkowe narzucają właściwie na każdy zakład przemysłowy potrzebę wprowadzana maksymalnie efektywnych oraz opłacalnych rozwiązań. Zmiany obejmują maksymalną automatyzację działań w przedsiębiorstwie jednak tak żeby w dalszym ciągu były one pewne i nie wywołały przerw w pracy. Fabryki albo przedsiębiorstwa logistyczne ze względu na specyfikę wykonywanej działalności w największym zakresie pracują z dużą liczbą artykułów oraz paczek. W takich firmach niezbędna jest perfekcyjnie zorganizowana sortownia oraz mechanizm umożliwiająca zarządzać taką ilością produktów.
 
Dla tego typu działalności zostały opracowane profesjonalne systemy transportowe. Całościowe rozwiązania oferowane są przez wyspecjalizowane firmy. Całość systemu zostaje wykonana dokładanie na nasze potrzeby oraz uwzględniająca wymagania charakterystyczne dla naszych produktów. Takie rozwiązania transportowe oparte są na profesjonalnym projekcie układu automatyki oraz użyciu prawidłowego układu przenośników. Do tego możemy prowadzić znakowanie oraz segregować produkty. Systemy transportowe odnajdują zastosowanie w transporcie wszelakich kartonowych opakowań oraz artykułów przed wysyłką.
 

Przenośniki

Strategicznym momentem projektowania całego systemu jest dobór właściwych częśći, z których zbudowany będzie system. Przez wzgląd na specyfikę pracy wszelkie składowe muszą być odporne na nieustanne oscylacje spowodowane przez wagę artykułów oraz na ścieranie a także standardowe zużycie. Podstawowym elementem jest część wprost biorąca odpowiedzialność za przenoszenie artykułów, czyli przenośnik. Zależnie od potrzeb do wyboru mamy kilka typów przenośników.

przenośnik ślimakowy

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Przenośniki rolkowe

Przenośniki rolkowe są najbardziej uniwersalne spośród wszystkich. Używane są niemal w każdej dziedzinie przemysłu i możemy dzięki nim przemieszczać niemal każdy towar. Spotykane są przenośniki rolkowe nienapędzane oraz napędzane. Pierwsze z nich kręcą się bezpośrednio pod przejeżdżającym towarem. Do bardziej specjalistycznych zastosowań montuje się przenośniki taśmowe, które dają możliwość na przenoszenie materiałów sypkich lub łańcuchowe.

Przenośniki wibracyjne

Przenośnik wibracyjny może być używany do przenoszenia materiałów sypkich o różnej granulacji i jest wykorzystywany do zaopatrywania kruszarek i młynów w kamieniołomach oraz cementowniach. Jest przydatny do wypakowywania wagonów kolejowych, transportu rudy, minerałów w stalowniach oraz przemyśle chemicznym. Pozwala dozować surowce w przemyśle spożywczym. Za jego pomocą można manipulować wszystkimi gatunkami materiałów sypkich, od proszku, aż po wielkie frakcje rudy, przy wydajności od kilku kilogramów, do tysięcy ton na godzinę. Jest niezawodny i nie wymaga dużego nakładu pieniędzy w eksploatacji oraz ulega minimalnemu zużyciu.

Przenośniki kubełkowe

Przenośnik kubełkowy to narzędzie służące do przenoszenia materiałów sypkich. Znajduje duże zastosowanie|Używa się ich często przy transporcie wszelkiego rodzaju płodów i produktów rolnych. Może służyć również do przenoszenia materiałów używanych na budowach jak na przykład żwir, kruszywa i tym podobne. Wśród przenośników kubełkowych wyróżnia się kilka typów. Najczęściej spoprzenośniki (więcej o przenośniki rolkowe-> odwiedź serwis)rzenośniki proste. Wykorzystywane są także czasami przenośniki okrężne. Urządzenia te muszą się charakteryzować przede wszystkim szczelnością, bowiem od tego zależy, czy transportowany ładunek dotrze na miejsce przeznaczenia w równej ilości. Konstrukcja przenośników najczęściej wykonana jest ze stali, co gwarantuje jej solidność i trwałość.

Przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy to maszyna służąca do przesypywania ziarna, piasku i innych dóbr sypkich. Dodatkowo pomaga oczyszczać zboże i szybko wypełniać nim przygotowane worki. Najbardziej pomaga po sezonie zbiorów, kiedy ziarno zbiera się w stodołach i specjalnych silosach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie niedrogie i, co bardzo korzystne, nie pobierają za wiele mocy