Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Budujemy biblioteczkę w wymarzonym mieszkaniu

Ogromny dom, w którym znajdą miejsce przeróżne pomieszczenia, to marzenie każdego z nas. Cudownie byłoby mieć do swojej dyspozycji pokój, w którym możemy oglądać tylko telewizor. Takie domowe kino, z wygodnymi kanapami i ekranem na całą ścianę to pragnienie wszystkich dzieci. Tymczasem nieco starsi pragną miejsca, gdzie mogliby się zrelaksować i w spokoju oddać ukochanemu hobby- czytaniu książek. Czy biblioteczka to jedynie pokorne pragnienie?

regał na książki

Autor: www.klose.pl
Oczywiście, że tak nie jest. W dowolnym domu jesteśmy w stanie odnaleźć przytulny kącik, gdzie urządzimy idealne miejsce do czytania ulubionych książek.

Jeżeli spodobał Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten link – niewątpliwie także warto zobaczyć tutaj następny interesujący post!

Jak może ono wyglądać zależy od powierzchni, jaką możemy na taką czytelnię wygospodarować. Jeśli tylko odpowiednio wszystko zaplanujemy, możemy sobie urządzić domową czytelnię w dowolnym, nawet ciasnym domu.

Przede wszystkim, należy się rozejrzeć dookoła. Jeżeli nasze mieszkanie nie było urządzane przez architekta wnętrz, z pewnością znajdziemy jeszcze kilka przestrzeni do wykorzystania. Można zająć poddasze, jeśli posiadamy dom. Może się okazać idealnym miejscem dla relaksu wśród ulubionych lektur. Wspaniale, jeśli mamy tam okienko. Jeszcze jednym ciekawym miejscem może się okazać przestrzeń pod schodami (zobacz szczegółowe informacje). Bardzo często nie wiemy, jak wykorzystać właśnie ten kawałek mieszkania. Biblioteczka w tym miejscu to świetny pomysł. Tak naprawdę wystarczą tam tylko regały na książki, mięciutki fotel i lampa. I proszę, kącik do lektury już gotowy.

Oczywiście, idealnym wyjściem byłoby osobny pokój, który można wykorzystać jako gabinet z biblioteczką. W marketach możemy dostać nawet specjalne meble, przy pomocy których można zaaranżować biblioteczkę. Możemy to uczynić na wiele sposobów. Duże wrażenie robią biblioteczki w wiktoriańskim stylu, z ciężkimi drewnianymi regałami, staroświeckimi fotelami oraz stylizowanymi lampami. Specyficzny nastrój tego miejsca uwydatnią elementy, takie jak zabytkowy globus, czy stara mapa na ścianie. Taka dekoracja sprzyja zatopieniu się w książkach.