Motoryzacja i samochody

Opony samochodowe warte polecenia.

Opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl

Każdy typ czy też marka pojazdu potrzebuje innego, odpowiedniego dla siebie ogumienia. Opony niby wyglądają podobnie, jednakże różnią się rodzajem gumy, bieżnikiem, rozmiarem oraz przeznaczeniem. Rozdzielamy je na trzy zasadnicze grupy: letnie, zimowe a także całoroczne. By przykładowo dobrze dopasować rozmiar opony do bmw warto przyjrzeć się oponom, które są już zamontowane. Z boku takiej opony na ogół znajduje się oznaczenie informujące o rozmiarze. Można również odszukać taką wiadomość w książce pojazdu.

Jeżeli chodzi o opony letnie czy zimowe to różnią się one tym, że zimowe utworzone są z nietwardej gumy, co umożliwia dobrą przyczepność na śniegu, a letnie z twardszej, w związku, z czym idealnie trzymają się na asfaltowej jezdni. W momencie, kiedy poruszamy się wiekowym pojazdem to na przykład opony do audi 15-letniego nie mogą dorównywać ceną wartości samego pojazdu, czyli nie trzeba inwestować w produkty markowej firmy. niemniej jednak warto pamiętać o tym, że produkty z Chin mają złe własności jezdne, czyli gorszą przyczepność i wydłużoną drogę hamowania.

Gdy natomiast chcemy zakupić opony do volvo, który ma ledwo, co 4 lata to warto skusić się o zakup produktu znanej firmy. Prócz rozróżnienia opon na zimowe i letnie oraz oprócz ich rozmiarów przy ich doborze trzeba również zwrócić uwagę na szerokość a także wysokość. Świetnie gdyby te obie rzeczy były dopasowane zgodnie z zaleceniami wytwórcy felg, opon i samochodu.

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock

Jednakże niełatwo jest pogodzić te wszystkie zalecenia producenta. Na szczęście w teraźniejszych czasach mamy spory wybór ogumienia, w związku, z czym zapewne pogodzimy te wszystkie zalecenia i opony do naszego auta na przykład opony do renault będą perfekcyjnie pasować. Pamiętajmy, by spokojnie poruszać się po jezdniach trzeba systematycznie sprawdzać poziom oleju oraz płynu hamulcowego a też ciśnienie w oponach. Nie istotne jak dobrej marki będzie nasze ogumienie to, jeśli nie zadbamy o stosowne ciśnienie w nich nasza podróż nie będzie należeć do bezpiecznych. opony (link tu…)