Porady budowlane

Centralne sprzątanie

O porządkach dobrze jest pomyśleć już podczas projektowania domu. Na polski rynek weszły w ostatnim czasie produkty, które podbiły serca amerykańskich gospodyń domowych. Mowa o odkurzaczach centralnych. To bardzo poręczne i pomocne urządzenia, ich największą zaletą jest oszczędność przestrzeni. Jednostkę centralną tego urządzenia można zamontować np. w piwnicy, z kolei w pomieszczeniach montuje się specjalne gniazda, w których schowany jest wąż takiego urządzenia. Wszystkie nieczystości wędrują do jednostki centralnej, którą należy regularnie opróżniać. Umożliwia to jednoczesne sprzątanie w praktycznie całym mieszkaniu.

odkurzacz centralny
Wyższość nad tradycyjną metodą
Odkurzacz centralny jest o wiele cichszy niż jego poprzednik. Dźwięk jest produkowany tylko przez główne urządzenie ssące. Firmy oferujące zakładanie takich urządzeń służą poradą i pomocą w zaplanowaniu instalacji odkurzacza. Pozwoli to na minimalizację hałasu tworzonego przez urządzenie, dzięki czemu takie urządzenie będzie właściwie nie do usłyszenia. Wielu ludzi zainteresowanych jest kwestią chowania węża.

Na rynku działa kilku producentów oferujących różne innowacje, jednak w większości przypadków wygląda to tak, że odkurzacz taki jest wyposażony w rurę, gdzie mieści się wąż.

Odkurzacz Ecoline S6

Autor: Miele
Źródło: Miele

Tą metodą można schować nawet kilkanaście metrów węża, co umożliwia zastosowanie tego rodzaju urządzenia nawet w rozległym domu. Jeden odkurzacz może być oprócz tego wyposażony w wiele gniazd, co przydaje się przy niestandardowych lub piętrowych budowlach.

Wydajność
Dzięki faktowi, że centralnie sterowane systemy odkurzania mogą mieć większe rozmiary od tradycyjnych modeli, mają one też większą moc ssącą. O wiele bardziej wydajne filtry używane w tych urządzeniach są także przyjazne dla alergików. Powietrze które przeszło przez jednostkę centralną nie ma w sobie roztoczy. W kwestii ceny takie urządzenie wcale nie jest wiele droższe od kupna dobrego odkurzacza. Koszt takiego urządzenia waha się oczywiście w zależności od rozmiarów jednostki centralnej i ilości gniazd, które chce się zamontować w domu. Każde urządzenie będzie więc wycenione jednostkowo.

Jeśli chcesz przekazać jakiejś osobie informacje na prezentowany wątek, to wejdź na link oraz pokaż szczegóły (http://malesapd.pl/) dotyczące tego zagadnienia – na pewno go wciągną.

br>
Zaciekawił Cię omawiany temat? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis, który z pewnością niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Montaż takiego urządzenia w domku jednorodzinnym nie powinien przekroczyć ceny 2 000 złotych.

Źródło: Firma Doman