Bez kategorii

Mocny fach w automatyce przemysłowej

Duży odsetek naukowców od spraw polityki socjalnej wskazuje, że w Polsce brakuje specjalistów z różnych fachów. Jest to wynikiem tego, że aktualnie istnieje zbyt znacząca presja na posiadanie studiów magisterskich. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości.

Młodzi Polacy zaliczają kierunki, ponieważ są łatwo promowani na kolejne lata. Magisterium przeradza się w marny świstek, przyznany dzięki zaniżonym standardom i ściąganiu. Można powiedzieć, że jest to kluczowy powód znacznego bezrobocia absolwentów. Nie dotyczy to Irlandii – .

Autor: materiały prasowe

A wszakże nie każdy musi zostać socjologiem lub piarowcem, współczesna automatyka – to też bardzo interesująca dziedzina. Rozwiązaniem złej sytuacji musi być państwowa kampania edukacyjna, nakłaniająca młodzież do przyuczania się do zawodu. Trzeba przywrócić do życia szkoły zawodowe i mocno zawęzić kryteria przyjęcia na studia dzienne, gdyż aktualnie przyjmuje się bez problemu.

czujniki przepływu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Pomimo tego, że postęp technologiczny powoduje, że człowiek ma coraz mniej pracy, automatyka przemysłowa potrzebuje specjalistów, którzy będą mogli te urządzenia produkować, zakładać i naprawiać. W naszym kraju niezbędni są fachowcy, którzy znają się na montowaniu takich ważnych aparatów, jak czujniki przepływu.

Tak samo pracuje czujnik (przejdź do serwisu) przepływu, obecny w wielu konstrukcjach, np. w domowym systemie cieplnym. Przeciętny człowiek, który nie ma cennej wiedzy w kwestii czujników nie ma pojęcia, w jaki sposób takie urządzenie działa i do czego tak naprawdę się przydaje.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

O ile taka sytuacja w naszym kraju pozostanie, za jakiś czas będą próbowali naprawić świeżo upieczeni socjolodzy lub, o zgrozo, etnolodzy. Przyniesie to profity nielicznej garstce fachowców, bo to oczywiste, że gdzie spory popyt, tam i ceny większe. Obciążenia podatkowe także rosną: gazeta.ie/art/podatki.html.

Żeby przekonać się, że robota przy automatyce jest do wzięcia, do Google wystarczy wstawić słowa kluczowe „praca automatyk” i poczytać ogłoszenia na którejś z wielu istniejących stron sieciowych.