Bez kategorii

Jak wybrać zimowe opony?

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Za oknem lato w rozkwicie, gorąco i nikt z nas z pewnością nie myśli o zimie, a tymczasem to najodpowiedniejszy czas, by rozważyć kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu dystrybutorów w tej części roku wyprzedaje je po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w świetnym stanie, ale sklepy muszą opróżnić powierzchnie magazynowe Linde – (wózki paletowe) przed zakupieniem nowych modeli. Dlatego też urządzają wyprzedaże.

Opony zimowe to niezwykle ważny element wyposażenia samochodu. Są bardzo istotne, gdy idzie o bezpieczeństwo, więc nie odkładajmy tej sprawy. Bywa i tak, że kierowcy w ogóle nie zamieniająj opon na zimowe. Bronią się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież jeżdżą ostrożnie itp. To pomyłka i zwykły brak wyobraźni! Do wypadku nie trzeba wiele, wystarczy metr oblodzonej nawierzchni, żeby auto zaczęło tańczyć na jezdni. Są niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie mają w ogóle zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to dodatkowo stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To wręcz straszne, że wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, więc sprawdzajmy często kondycję opon w naszym samochodzie. Zimowe opony to nie kaprys, to konieczność, jeśli nie chcemy, żeby nasze auto stało się jeżdżącą klęską. Warto już teraz rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele miejsca, a uda nam się sporo zaoszczędzić przy okazji letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie z pewnością znajdziemy mnóstwo ofert, a być może uda nam się kupić opony lepszej klasy za niewielkie pieniądze.

Jeżeli nie posiadamy własnego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to żadnym kłopotem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Warto być gotowym.

Źródło: Netcar