Bez kategorii

Jak wybrać zimowe opony?

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Za oknem lato w rozkwicie, gorąco i nikt z nas z pewnością nie myśli o zimie, a tymczasem to najodpowiedniejszy czas, by rozważyć kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu dystrybutorów w tej części roku wyprzedaje je po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w świetnym stanie, ale sklepy muszą opróżnić powierzchnie magazynowe Linde – (wózki paletowe) przed zakupieniem nowych modeli. Dlatego też urządzają wyprzedaże.

Opony zimowe to niezwykle ważny element wyposażenia samochodu. Są bardzo istotne, gdy idzie o bezpieczeństwo, więc nie odkładajmy tej sprawy. Bywa i tak, że kierowcy w ogóle nie zamieniająj opon na zimowe. Bronią się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież jeżdżą ostrożnie itp. To pomyłka i zwykły brak wyobraźni! Do wypadku nie trzeba wiele, wystarczy metr oblodzonej nawierzchni, żeby auto zaczęło tańczyć na jezdni. Są niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie mają w ogóle zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to dodatkowo stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To wręcz straszne, że wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, więc sprawdzajmy często kondycję opon w naszym samochodzie. Zimowe opony to nie kaprys, to konieczność, jeśli nie chcemy, żeby nasze auto stało się jeżdżącą klęską.

Zapewne przyda Ci się istotna witryna (https://www.hyzynski.pl/oferta/palisady/), jeśli chcesz dowiedzieć się dużo informacji na ten temat. Zapraszamy więc, byś kliknął w ten link.

Warto już teraz rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele miejsca, a uda nam się sporo zaoszczędzić przy okazji letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie z pewnością znajdziemy mnóstwo ofert, a być może uda nam się kupić opony lepszej klasy za niewielkie pieniądze.

Jeżeli nie posiadamy własnego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to żadnym kłopotem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Warto być gotowym.

Źródło: Netcar