Budowa domów

Dobre i złe cechy pościeli wełnianej

Dobrej jakości pościel wełniana wytwarzana jest z wełny owiec australijskich nazywanych merynos albo z runa wielbłądów. Wybór pościeli jest ogromny. Najbardziej znane jednak to merynos, kaszmir i kamel. Nazwy wywodzą się od rodzaju wełny, z jakiej została pościel stworzona – merynos to wełna owcza, kaszmir to kozia i kamel jak sama nazwa mówi to wełna wielbłądzia.

W odróżnieniu do pościeli zawierającej pierze, pościel wełniana przepuszcza powietrze, dzięki czemu organizm może łatwo oddychać przez skórę. Sama w sobie wełna ma duże właściwości higroskopijne to oznacza, że ma sporą zdolność pochłaniania i zatrzymywania wilgoci. Dzięki temu pościel ta zimą ogrzewa a latem nienie pozwala, aby organizm się przegrzał i spocił. Dodatkowo wełna pokryta jest naturalną lanoliną, czyli naturalnym tłuszczem z gruczołów łojowych owiec, która jest pomocna w usuwaniu grzybów, pleśni, roztoczy, drobnoustrojów czy też wirusów. Powoduje ona również, że brud nie przedostaje się w głąb włosa. Dlatego jest ona wspaniałą pościelą dla osób uczulonych. Można śmiało przyznać, że jest to pościel hypoalergiczna.

Jeżeli zabsorbował Cię niniejszy artykuł, śmiało sprawdź inne uwagi z www (https://www.partnerzy.pl/kup-nieruchomosc-bez-wychodzenia-z-domu) takiej problematyki – one też okażą się dla Ciebie zajmujące.

Takie poduszki czy też kołdry antyalergiczne są bardzo cenione przez interesantów. Kolejną zaletą pościeli wełnianej jest to, że nie dopuszcza ona do wystąpienia odparzeń lub odleżyn. Ma ona podobno również właściwości zdrowotne takie jak zredukowanie nerwobólów, bólów pourazowych czy też boleści stawów kończyn. Wyroby z wełny to nie wyłącznie pościele do pokoju sypialnianego. To mogą być również pledy, kamizelki, kapcie, poduszki ogrodowe , śpiworki dla dzidziusia.

Kluczowym minusem pościeli wełnianej jest jej koszt. Komplet takiej pościeli wynosi kilka tysięcy złotych i nie każdego na nią stać. Kolejnym minusem jest to, że nie można jej prać w pralce.

Wiele ludzi poszukuje ciekawych danych na ten temat problem. Niezłym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis. Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Powinno się ją prać ręcznie używając środków zawierających lanolinę. Należy ją prać od dwóch do trzech razy w roku. Suszymy ją w pozycji rozłożonej w przewiewnym , ale nienasłonecznionym pomieszczeniu. Również należy pamiętać o konserwacji. Realizować ją należy, co miesiąc. Do spryskiwacza do szyb dodajemy około 100 ml lanoliny i 900 ml wody. Tak wykonanym roztworem skrapiamy pościel i po około 5 minutach ściągamy ściereczką zaistniałą pianę.