Transport

Spedycja morska

Morska spedycja to jedna z najważniejszych dróg transportu towaru. Jest to przewóz ludzi lub towarów przez wody morskie lub śródlądowe, głównie w celach zarobkowych. Dużą pozytywną stroną jest to, że transport morski umożliwia przewiezienie ogromnych ilości produktów na sporą odległość.

Autor: cliff1066

Obecnie nie jest to duża część w transporcie pasażerskim. Spowodowane jest to tym, że takie podróże trwają długo. Osoby podróżujące chętniej lecą przykładowo samolotem. Zazwyczaj w krajach o mocno rozwiniętej linii brzegowej statków użytkuje się jako transportu, a jest to przeważnie prom. W innym wypadku jest to transport towarów.

Podział łodziW zależności od długości podróży oraz od formy przewożonego towaru używa się różnego rodzaju statków. Masowiec to statek, którego stosuje się w celu przewiezienia towaru suchego, takiego jak węgiel, ruda, nawozy mineralne. Transport drobnicowy (z firmą odbywa się za pomocą drobnicowców. To transport (ciąg dalszy tego zagadnienia- https://perfect-przeprowadzki.pl/blog/jak-z-pasami-transportowymi-przewiezc-meble/) małych rzeczy, które zapakowane są w beczkach albo skrzynkach i policzone są na sztuki. Za pomocą tankowców odbywa się transport (odwiedź stronę) płynów, a środków chemicznych za pomocą chemikaliowców. Pojedynczy transporter posiada swoje własne preferencje i przystosowany jest do innych funkcji.

Mierzeja Helska, morze

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

Waluta morskaWaluta określająca cenę za dostarczenie produktów przez wodę, to fracht morski. Koszt uzależniony jest zawsze od wielkości towaru oraz długości podróży. Zazwyczaj wypłacany jest po przetransportowaniu towarów w stanie nieuszkodzonym. Największe porty w Polsce znajdują się w Szczecinie i Gdańsku. Transport morski z Chin jest najczęstszym w tych portach. Ogólnie można go podzielić na kilka rodzajów- przykładowo wahadłowy, kabotażowy, liniowy i trampowy. Podział ten wystąpił przez wzgląd na rodzaje tras oraz długości podróży. Przykładowo transport kabotażowy to żegluga między portami w jednym kraju. Statki pływające wahadłowo to te, które związane są wyłącznie z dwoma brzegami. Liniowo podróżuje się zgodnie z określonymi planami i grafikami. Żegluga morska to największy odsetek transportu wodnego.

Jeśli poszukujesz agencji celnej, która ma sprawnie reprezentować twoje przedsiębiorstwo przed organami celnymi, do wyszukiwarki internetowej wklej sformułowanie według wzorca „agencja celna miasto” (na przykład: „agencja celna Warszawa”).

Źródło: pl.itl-omega.eu