Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Jak najpraktyczniej wyposażyć kuchnię?

W każdym domu w kuchni i łazience trzymamy wiele niezbędnych przedmiotów. W kuchni to zwykle będą słoiczki z przyprawami, słoje z mąką, cukrem, bułką tartą, opakowania makaronu, ryż, kasza, sporo innego typu produktów spożywczych na przykład w puszkach, a dodatkowo jeszcze wszelkiego typu narzędzia.

cargo

Autor: mm-kuchnia.pl

Chochle, łyżki cedzakowe, łyżki do makaronu, widelce do pieczeni, specjalistyczne sztućce, otwieracze do wszystkiego… Można tak wymieniać w nieskończoność. Dlatego główną zasadą w kuchennych szafkach jest idealna organizacja. Jeżeli wszystko znajduje się na odpowiednich miejscach, we właściwych przegródkach i mamy ład i porządek, z pewnością uprości nam to gotowanie, nawet kiedy nie mamy na to zbyt wiele czasu.

W zorganizowanej kuchni wszystko jest szybko dostępne i za każdym razem wiemy gdzie sięgnąć żeby wyciągnąć odpowiednie naczynie, właściwą przyprawę czy potrzebną łyżkę. Każdą kuchnię, nawet malutką można doskonale zorganizować. Wykorzystujmy na przykład kosze cargo, które da się dopasować do konkretnych potrzeb, obracane półki w szafkach i różne dostępne systemy organizacji do szuflad. Przyprawy możemy trzymać w zamkniętych słoiczkach na półce, wtedy będą nie tylko dostępne ale stanowić mogą również ozdobę pomieszczenia. Zwracajmy uwagę na mocowanie półek, by uniknąć katastrofy w postaci urwania jakiejś.

Jeżeli segregujemy odpadki, co absolutnie powinniśmy robić wymyślmy dobry system. Dobrze zobaczyć kosze do szafek w ofertach producentów. Trzy różne kosze na śmieci kuchenne różnego koloru ustawione w odpowiednim porządku w szafce znacząco ułatwią takie działania.

Dobrze nie zapominać, że tego typu działania i wykończenie kuchni i pomieszczeń w ten sposób mocno polepszy nam życie na co dzień. Ostatecznie raz nabyte wyposażenie będzie służyć nam przez lata. Jeśli odpowiednio wszystko wybierzemy przy projektowaniu domu, to przez to zyskamy dużą oszczędność czasu, ale przede wszystkim wygodę użytkowania na co dzień. W końcu jak często musimy wyciągać coś z szuflady, wkładać czy układać. Z prawidłowo zaprojektowaną kuchnią unikniemy tych kłopotów.

kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl

Taką samą organizację trzeba także zaprowadzić w łazience. Półeczki na kosmetyki wykorzystajmy na te najczęściej używane. Inne chowajmy w szafce w idealnym porządku. W sklepach z akcesoriami można znaleźć wiele systemów wspierających w zachowaniu porządku. Odpowiednio uporządkowane szuflady sprawią, że nie zginie nam żaden ulubiony cień do powiek i że przed wyjściem na randkę nie będziemy w popłochu przekopywać stosu rzeczy w szafce, by odszukać pomadkę, która z pewnością gdzieś jest, tylko dokładnie nie wiemy gdzie. Organizacja znacząco upraszcza życie.

W przygotowaniu pomógł sklep Reling – akcesoria meblowe, dziękujemy.


Wyświetl większą mapę kosze do szafek (sprawdź propozycję)

Źródło: reling.pl