Budowa domów

Interesujące fototapety

Autor: nouknouk
Oryginalne aranżacje wnętrz idealnie łączą się z nowoczesnym stylem. Rozwiązań jest mnóstwo, więc wszystko jest zależny od pomysłu, ale też od gustu. Ściany to duże wyzwanie. Farba (zobacz: lakier zabezpieczający farbę) czy tapeta, a może lepiej ożywić inaczej pokoje?

Pod koniec XX w. nadeszła moda na tapety, które konkurowały z drewnianymi mieszkaniami. Pomalowanie pokoju jest bezpieczne, daje też szansę błyskawicznej zmiany wystroju, kiedy znudzi nam się kolor. Nie boimy się już mocnych kolorów i zabawa kolorami na ścianach jest już normą. Pomarańczowo-czarna kuchnia jest ryzykownym projektem, jednak takie połączenie łatwiej zobaczyć osobiście, nie tylko w katalogu.

Drzewo na ścianie

Bardzo popularne są naklejki na ścianę .

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na ten temat? Zapraszamy w takim razie do nowej strony – po prostu naciśnij to profil podparapetowy i przejdź do naszego serwisu.

Roślinne kształty, retro bratki albo pokrętne drzewka w kontrastującym ze ścianą kolorze. Wystarczy zdecydować się na dobre miejsce i szybko ozdobić je ładnym obrazkiem – tak samo błyskawicznie da się go odkleić. W dziecięcych pokojach, tuż nad łóżkiem łóżeczkiem mama może przykleić bohatera ukochanej bajki i tworzyć całe historyjki z wybranymi zwierzątkami. Poza tym można też zmienić pokoik najmłodszych w wesołą łąkę.

Artystyczna fotografia

Fototapety kojarzą się znowu z XX wiekiem i meblościanką, jednak obecnie nie muszą pokazywać widoku na Wielki Kanion. Dzisiejsza fototapeta przedstawia to, czego chce klient. Wielbiciele wyjątkowych zdjęć mogą wybrać oczywiście piękne fotografie dzikiej natury albo widok nowoczesnego miasta, co świetnie łączy się industrialna konwencją. Abstrakcyjne obrazy nie powinny zasłaniać całej powierzchni, najdłuższej ściany, najlepiej, żeby mogły być wprowadzone jako najważniejszy akcent, ale razem z dobranym kolorem farb.

Panele szklane

W łazience i kuchni wcale nie musi rządzić glazura. Panele ze szkła to interesująca propozycja dla wymagających. Pomiędzy zlewem a szafkami można wstawić sobie panoramę Nowego Jorku albo rustykalne wzory na szklanych płytach. W łazience szkło w kolorze intensywnego, sprytnie oświetlone, zrobi piorunujące wrażenie na gościach. To zdecydowanie rozwiązanie dla ceniących sobie elegancję i przy okazji lekką ekstrawagancję.