Motoryzacja i samochody

Podróżowanie na dwóch kółkach

motocykl
Szybkość, wolność, adrenalina, wyścig z wiatrem, hałas silnika, dochodzący spod motoru to coś co miłośnicy motorów lubią najbardziej. Na temat motocyklistów krąży wiele negatywnych słów. Często nazywa się ich dawcami narządów wewnętrznych, niespełna rozumu, drogowymi egoistami, którzy nie liczą się z przepisami ruchu drogowego. Jednak wbrew tym negatywnym głosom, z roku na rok przybywa ich coraz więcej. Dlatego też ten tekst jest dedykowany nie starym i nierozeznanym miłośnikom dróg, którzy wsiadając na motor muszą jak mantrę mówić kilka razy, że bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet.

Dostanie możliwość jazdy kategorii A i posiadanie własnych dwóch kółek to nie wszystko. Trzeba przede wszystkim pamiętać o zagrożeniach podczas jazdy motorem, a każdy wypadek grozi na nieszczęście poważnymi obrażeniami, a nawet kalectwem lub utratą życia. Dlatego warto przeznaczyć pieniądze w odpowiednią ubiór, która zabezpieczy przed upadkiem z pojazdu.

Na rynku w zasięgu jest wiele punktów sprzedaży z ubraniem motocyklową, które ubiorą każdego kierowcę kończyn dolnych do kończyn górnych. Odzież kierowcy motoru musi przede wszystkim bronić całe organizm i nie powodować dodatkowo ściśnięcia lub urazów. Kurtki motocyklowe są zrobione bardzo często ze skóry lub innego tworzywa, które bronią przed wiatrem. Muszą mieć dodatkowo wąsko obszyte rękawy, tak by podmuch wiatru nie przenikał się do wewnątrz. Dobrym rozwiązaniem dla młodego kierowcy motoru są kombinezony motocyklowe, które dodatkowo chronią przód tułowia przed upadkiem.Spodnie motocyklowe, tak jak kurtka muszą mieć skrojone nogawki i ochraniacze na nogach. Muszą też być komfortowe i w trakcie wycieczki nie uniemożliwiać gestów ani nie uciskać skłonnych do podrażnień części ciała. Dodatkowym ważnym zakupem są rękawice ochronne, które mają chronić skórę rąk przed niską temperaturą i komfortowe buty, które nie wywołają krzywdy w stawie skokowym. I najważniejsze kask! Każdy zaznajomiony kierowca motoru zgodzi się, że bez ochraniacza głowy na motor (opony motocyklowe na deszcz) można tylko popatrzeć i do niego ciężko oddychać. Ale pod żadnym pozorem na niego nie wsiadać. Kiedy kierowca upada z motoru w wyniku kolizji, głowa jest najbardziej wystawiona na obrażenie. Dlatego warto poświęcić pieniądze tylko w solidny strój, którego używanie podczas jazdy da same korzyści i da poczucie bezpieczeństwa. Bo przecież nie ma dla kierowcy motoru nic piękniejszego niż następny zbliżający się sezon, kiedy znowu podniecenie i hałas silnika pochłoną go bez reszty.