Porady budowlane

Na co patrzeć podczas wybierania baterii?

Wyposażając łazienkę zwróćmy szczególną uwagę na sprzęt, jaki w niej montujemy. Na rzeczy typu baterie natryskowe nie warto oszczędzać gotówki, bowiem te służyć mają nam na lata. Aktualnie kupić można sporo typów tego rodzaju systemów. Rozróżniają się głównie materiałem, z którego są wykonane, ale również funkcjonalnością. Dobre zdają się być te chromowane, dzięki temu zapobiegniemy rdzewieniu i osadzaniu kamienia.

Rozróżnia się je również biorąc pod uwagę instalację. Tutaj trzeba zdecydować, czy chcemy umieścić je od razu w ścianie czy jednak wybierzemy takie z długim uchwytem. Nowoczesnym wyjściem jest tego rodzaju wyposażenie łazienkowe, w których możemy ustawić potrzebną temperaturę wody. Takie rozwiązanie pozwoli nam uzyskiwać codziennie identyczny strumień bez potrzeby następnego ustawiania temperatury. Baterie łazienkowe aktualnie są robione w oparciu o innowacyjną technologię, często mamy możliwość ustawień kilku typów strumienia, od mocnego o dużym natężeniu do kojącego, łagodnego – wszystko dla naszej wygody lub komfortu użytkowania. Systemy odróżniają się od siebie również ceną, trzeba zwrócić w tej sytuacji uwagę na dodatkową gwarancję baterii.

Autor: Grupa Armatura

Sprawa podobnie ma się, jeśli weźmiemy pod uwagę baterie umywalkowe. Wśród tych wylicza się nieskończoną ilość wzorów i funkcji. W tym przypadku prócz przydatności istotny wydaje się walor wizualny. Najodpowiedniej wybrać takie, jakie odpowiadają do całego wnętrza łazienki. Bateria łazienkowa ma dokonywać przy tym oczywiście swoją funkcję pożyteczną według wymagań. W tym przypadku także wylicza się różne typy instalacji, do powszechnych zaliczają te stojące, lecz zakładane w ścianie są wciąż tak samo powszechne.

Opisując tego typu sprzęt trzeba rzecz jasna napisać o modelach, jakie tworzą baterie kuchenne. Kupując je do naszej kuchni warto zwrócić wyjątkową uwagę na dodatkowe opcje, które jak później się może okazać staną się niezwykle użyteczne. Przykładowo funkcja oszczędności wody w kuchni zdaje się być istotą. Dokonując zakupu należy też wziąć pod uwagę zlewozmywak – jego wielkość oraz kształt, ponieważ baterie odróżniają się natężeniem spływu wody. Popularne są dziś jednouchwytowe, te z dwoma pokrętłami przeszły już w niepamięć. Hitem są powłoki ceramiczne, dzięki którym nie osadza się kamień (idź tutaj).