Budowa domów,  Pomoc przy budowie

Jakie studia wybrać, aby znaleźć zatrudnienie w branży budowlanej

Wielu ludzi marzy o studiach na kierunku architektura. Projektowanie budowli lub wnętrz wydaje się być niezwykle ciekawym i rozwijającym zawodem. Studia architektoniczne cieszą się niesłabnącą popularnością.

plan budowy

Kierunek architektura i urbanistyka występuje na uczelniach technicznych. Architekturę wnętrz natomiast w większej części miast można studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Żeby zostać studentem kierunku architektura, należy spełnić szereg warunków. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, nie jest to kierunek prostu. Na każdy z rodzajów architektury niezbędna jest umiejętność rysowania. O powodzeniu kursów tego rodzaju może świadczyć wysoka częstotliwość wyszukiwania fraz takich jak „kursy rysunku w Krakowie”.

Architektura na ASP

Akademie Sztuk Pięknych, jak już zostało wspomniane, w większości przypadków realizują studia na kierunku architektura wnętrz. Wymagania, które należy spełnić są inne niż w przypadku uczelni technicznej. Należy oczywiście posiadać umiejętność rysunku, jest to jednak rysunek bardziej artystyczny niż w sytuacji egzaminu na politechnikę. W porównaniu do politechnik znacznie mniejszy nacisk kładziony jest na przedmioty ścisłe, natomiast większy – na humanistyczne i historię sztuki. Architektura wnętrza ASP jest więc przeznaczona dla tych, którzy potrafią dobrze rysować, a jednocześnie mogą mieć problemy z matematyką i pozostałymi przedmiotami ścisłymi.

Kierunek architektoniczny na uczelni technicznej

Uczelnie techniczne najczęściej udostępniają studentom kierunek o nazwie architektura i urbanistyka. Jest to tryb trwający trzy i pół roku, po którym ma się tytuł inżyniera. Po tym można zapisać się na studia magisterskie.

Jeśli pragniesz pogłębić swoją znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj to (www.febestore.pl/) następne informacje. Należy wejść w podany link.

Architektura na uczelni technicznej jest kierunkiem, gdzie wielki nacisk kładzie się na dziedziny ścisłe i techniczne. Dlatego wielu studentów po niedługim czasie zmienia kierunek studiów. Umiejętność rysowania również jest niezwykle istotna, jednak jest to rysunek trochę innego rodzaju niż w przypadku ASP. Musi on posiadać charakter techniczny, walory artystyczne są tutaj na drugim planie, przyda się to do tworzenia projektów jak . Również w tej sytuacji lekcje rysunku mogą być pomocne. To przydaje się także później np. gdy w pracy architekt używa programy do projektowania wnętrz. Trzeba także pamiętać o tym, że po ukończeniu studiów należy odbyć dodatkowo szereg szkoleń, by można było zacząć pracować jako architekt.