Budowa domów

Typy i funkcje bram

Niezwykle istotną częścią każdej posesji jest ogrodzenie. Nie posiada ono tak wielkiego znaczenia w przypadku bloków mieszkalnych, gdzie obszar wokół bloku jest wspólny dla wszystkich mieszkańców. Jednak w przypadku domów jedno- i wielorodzinnych jest bardzo istotne. Przede wszystkim izoluje od siebie poszczególne posiadłości. Oddziela również teren prywatny od drogi, co ma ogromne znaczenie gdy jest to droga o znacznym ruchu i bardzo uczęszczana. Spełnia także tak prozaiczne zadania jak uniemożliwienie dostawania się na teren prywatny zwierząt, takich jak obce psy. Często również na ogrodzeniach umieszcza się skrzynki na listy, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, gdy na posesji mieszka groźny pies, który byłby w stanie rzucić się na listonosza. Płoty wykorzystywane są też w miejscach publicznych, przykładowo do otaczania parków lub placów zabaw. W większości przypadków jest to dobry pomysł, ponieważ ogrodzenie gwarantuje więcej bezpieczeństwa najmłodszym.

ogrodzenie Anotis

Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje ogrodzeńTyp ogrodzenia zależeć będzie w pierwszej kolejności od posesji, jaką ma otaczać. W przypadku prywatnych posesji typ uzależniony jest od potrzeb i możliwości finansowych właścicieli. W niektórych miejscach, między innymi przy ulicach o wzmożonym ruchu, przydatne są ogrodzenia (zerknij na ogrodzenia maszyn www.olejnik.pl/wygrodzenia/) wysokie i gęste. W tego rodzaju miejscach bardzo pomaga zastosowanie gęstego żywopłotu, który jest dodatkową warstwą osłaniającą od hałasu i spalin. Ponadto bardzo funkcjonalne są ogrodzenia składające się z paneli. Ich podstawową zaletą jest możliwość reperowania bez konieczności demontażu całego ogrodzenia, gdyż każdy ogrodzenie (zobacz znajdź więcej) jest osobną częścią. Pod hasłem „ogrodzenia Wrocław” można znaleźć obszerną ofertę płotów różnego rodzaju, także tych o charakterze panelowym, z metalu i drewna.

WjazdówkiBardzo ważną funkcję jeśli chodzi o ogrodzenia posiadają bramy. Umożliwiają one dostanie się na posesję. Aktualnie coraz powszechniej używane są bramy elektroniczne, sterowane za pomocą pilota. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, ponieważ umożliwia na przykład otwieranie bramy bez konieczności wysiadania z auta. „Anotis” to fraza bardzo często wpisywana w wyszukiwarki internetowe. Dzięki niej można uzyskać informacje na temat aktualnej oferty różnych firm.