Znaczenie przemysłu

Charakterystyka ogumienia samochodowego

Opony są niezwykle ważnym elementem wszystkich samochodów. Umożliwiają jego odpowiednią amortyzację, a jako część posiadająca styczność z podłożem, decydują o komforcie jazdy. Co najważniejsze jednak decydują o bezpieczeństwie pasażerów. Z tej przyczyny tak istotne jest, by były odpowiednio dobrane i w dobrym stanie. By ostatni warunek był zapewniony, powinno się co jakiś czas wymieniać opony. Konieczność tej wymiany określana jest w oparciu o jej stopień zużycia. Opony mają zwykle specjalne znaczniki, umożliwiające na określenie poziomu zużycia. Rzecz jasna czas zużywania opony uzależniony jest od bardzo wielu aspektów.

W inny sposób będą się na przykład zużywać opony 4×4, a inaczej wszystkie inne —tu możesz zamówić opony—. Dużo zależy od preferowanego przez kierowcę sposobu jazdy. Styl taki może być przede wszystkim bardziej dynamiczny lub raczej spokojniejszy. Oczywiste jest, że przy preferowaniu stylu dynamicznego zużycie opon nastąpi prędzej. Typ opon także uzależniony jest od wielu czynników.

Opony (masz więcej pytań?) na zimęOpony zimowe to bardzo specyficzny typ opon. Jak sama ich nazwa wskazuje, opony tego rodzaju przeznaczone są do używania w warunkach zimowych.

opona

Źródło: http://www.flickr.com

Oznacza to natomiast zarówno skrajne warunki zimowe jak na przykład oblodzona lub zaśnieżona droga, jak i warunki przy temperaturze kilku stopni. Zmiana opon z letnich na zimowe jest bardzo ważną czynnością, biorąc pod uwagę aspekt bezpieczeństwa. Jazda na letnich oponach zimą nierzadko kończy się niebezpiecznymi wypadkami, niejednokrotnie śmiertelnymi. Należy pamiętać, by dokonać wymiany opon odpowiednio wcześniej, by nie zostać zaskoczonym nagłym załamaniem pogody. Oprócz tego w przypadku kontroli, która wykaże, że opony nie są już do użytku, można zostać ukaranym mandatem lub stracić prawo jazdy.

Opony całoroczneRaczej nowym rozwiązaniem są tak zwane opony całoroczne —zapraszamy do sklepu—. Wykorzystywanie ich powoduje, że nie ma konieczności zmiany opon z letnich na zimowe i na odwrót. Takie opony można nabyć we wszystkich wersjach, między innymi do kupienia są całoroczne opony dostawcze i dużo innych. Stosowanie takich opon jest z pewnością wygodne, jednak nie gwarantuje pełni bezpieczeństwa. Używanie opon typowo letnich i zimowych jest znacznie bardziej bezpieczne, gdyż są one bardziej dopasowane do skrajnych warunków występujących podczas danej pory roku.