Budowa domów

Ceny na rynku nieruchomości

Najbliższy rok przyniesie istotne zmiany w krajowej gospodarce nieruchomościami. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska racze nie wpłyną pozytywnie na poprawę stanu rynku nieruchomości. Które mieszkania i domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w nadchodzących miesiącach?

Głównie: tanie i niewielkie. Cena za metr kwadratowy zarówno propozycji z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego, wciąż jest znaczna. Najnowsze zapisy Rekomendacji S mogą obniżyć zdolność kredytową pewnych wnioskodawców, aż o kilkanaście procent. W wyniku czego będą oni poszukiwali mieszkań mniejszych i tańszych, bądź przeniosą zakup w czasie, oczekując na polepszenie warunków kredytowych i zaoszczędzenie odpowiedniej kwoty wkładu własnego.

Ustawa deweloperska, która zacznie obowiązywać na koniec kwietnia, spowodowała reakcję deweloperów już teraz. deweloperzy mają nadzieję sprzedać inwestycje już wykończone, aby zacząć realizację planowanych inwestycji, jeszcze przed wejściem nowej ustawy w życie. Za obniżeniem cen nowych mieszkań czy domów idą obniżki nieruchomości z rynku wtórnego. To wystarczające powody, aby uznać, że pierwszy kwartał roku, może być dobrym okresem na zakup mieszkania wiązary dachowe wielkopolska domu.

Analitycy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości zwrócili uwagę na zmniejszenie dynamiki budownictwa indywidualnego. mieszkania (świetna strona) na sprzedaż nie będą więc równie często widniały w ofertach sprzedażowych. Kupujący chcą znaleźć niewielkie mieszkania, na które dostaną kredyt. Szacuje się kolejne obniżki cen mieszkań, ponieważ popyt maleje .

Kredyt hipoteczny

Autor: lumaxart
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/

Najwyższe ceny nieruchomości wciąż można spotkać w stolicy. Ogłoszenia wyszukane pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa] wskazują, że najwyższe ceny są w Śródmieściu. Przeciętna cena metra kwadratowego w tej dzielnicy oscyluje w zależności od raportu, w przedziale od 12 000 zł do 14 000 zł. Mimo dużych kosztów mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy sprzedają się bez problemu, ze względu na prestiżową lokalizację i doskonałe połączenia komunikacyjne. Do najczęściej wybieranych zaliczają się również obszary Ochoty i Mokotowa. Są to niewątpliwie propozycje nieruchomości skierowane do osób posiadających zasobny portfel. Które obszary zamieszkują osoby o przeciętnych dochodach? Najtańsze mieszkania znajdują się na obszarach: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.

Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu związana jest ze widocznie niższymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do stolicy. Mimo to oferty czekają przeciętnie ponad 100 dni na nowego nabywcę. Być może, w obecnej sytuacji, okres sprzedaży dodatkowo wydłuży się. Coraz mniejszym popytam cieszą się nieruchomości do gruntownego remontu. Zainteresowani zwracają dużą uwagę na jakość wykończenia lokalu, za którą niejednokrotnie oddają cały zapas oszczędności.