Motoryzacja i samochody

Rękawice motocyklowe

O wyposażeniu człowieka jeżdżącego motocyklem można pisać i pisać i nigdy nie zabraknie tematów. Można znaleźć ogromne ilości artykułów dotyczących kasków, ubrań, butów, oczywiście samych motocykli, innego wyposażenia – jest tego ogrom. Równie istotnym elementem, również wpływającym na komfort i oczywiście bezpieczeństwo, są rękawice.

motocykl honda

Autor: Luigi Rosa
Źródło: http://www.flickr.com
Typy rękawicJeżeli idzie o rękawice motocyklowe mamy ich naturalnie wiele rodzajów. Dzieli się je zależnie od przeznaczenia, czasem również materiału z jakiego są wykonane.

Jeżeli nie chcesz, by uciekły Ci inne tego rodzaju kwestie dotyczące przedstawianego tutaj tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://zabudowy-samochodowe.pl/dodatkowe-wyposazenie/).

Zwykle rękawice szyje się ze skóry. Najczęściej to skóra bydlęca. Nawet jeżeli rękawice mają elementy z innego materiału, to i tak część leżąca na wnętrzu dłoni jest zawsze zrobiona ze skóry.

Najchętniej wybierane są naturalnie rękawice uniwersalne. Stosunkowo długie, z mankietem wykładanym na rękaw kurtki. Naturalnie muszą mieć wszyte tak zwane protektory, czyli elementy ochraniające dłoń w czasie kolizji. Są dość sztywne, jednak wygodne. W zasadzie wybór jest ogromny. Można przebierać w fasonach i odcieniach. Wyszukać można rękawice, które dla zwiększenia walorów ochronnych mają zszyte ze sobą palce mały i serdeczny. Ten zabieg zmniejsza ryzyko złamania małego palca w razie upadku. Od takich rękawic do wszystkiego zwykle się zaczyna. Po jakimś czasie jednak potrzebujemy czegoś więcej i wtedy szukamy innych rozwiązań.

motocykl Yamaha FJR 1300

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Rękawice na każdą pogodę

Zazwyczaj następnym nabytkiem są rękawice przeciwdeszczowe. Nie są to „osobne” drugie rękawiczki motocyklowe. To po prostu nieprzemakalny materiał, który nakłada się na ”normalne” rękawice, aby ochronić je przed przemakaniem. Tu warto zapamiętać, by nie kupić zbyt dużych, gdyż mogą spadać z dłoni, a to jest niewygodne i oczywiście niebezpieczne. Na motor powinniśmy też zaopatrzyć się w wodoodporny kombinezon. W szczególności, że lato zazwyczaj jest w naszym kraju deszczowe.

Kolejny rodzaj rękawic, to rękawice zimowe.

Czy zainteresowała Cię treść tej strony? Chcesz poznać większą ilość informacji? To, odszukaj stronę, która dostarczy Ci mnóstwo fascynujących faktów.

Są oczywiście mniej wygodne niż cienkie – letnie, ale zapewniają ciepło. Naturalnie są grubsze, bo poza ochraniaczami muszą mieć też wszytą jakąś ciepłą tkaninę.

Gdy kupujemy rękawice zwróćmy uwagę na komfort noszenia. Nie mogą ograniczać ruchów, muszą odpowiednio przylegać do dłoni. Każdy motocyklista na pewno wyszuka dla siebie idealny model. Istnieje ich tak wiele, że jest w czym wybierać