Budowa domów

Kilka rad dotyczących montażu drzwi

Drzwi stanowią bardzo ważny element każdego domu. Zależnie od ich lokalizacji, zmienia się ich rola, a co za tym idzie wygląd i materiał, z jakiego są zrobione. Drzwi zewnętrzne, prowadzące w głąb domu, muszą być najbardziej trwałe ze wszystkich. Niezwykle ważną funkcję pełnią tu zamki oraz wszystkie zabezpieczenia przed kradzieżą. Dlatego takie są zbudowane z grubych, wytrzymałych tworzyw.

drzwi Invado

Drzwi wewnętrzne natomiast w większości przypadków nie wymagają aż tak dużej liczby zabezpieczeń. Firmy zajmujące się produkcją dążą do tego, by ich wyroby gwarantowały bezpieczeństwo mieszkańcom przy jednoczesnym zaspokajaniu wymogów estetycznych. Innym typem są drzwi znajdujące się nie w prywatnych domach i mieszkaniach, a w miejscach publicznych. Drzwi (sprawdź serwis) pasujące do wystawy sklepowej czy innego miejsca powinny automatycznie spełniać zupełnie inne wymogi. Można to obserwować na przykładzie takich punktów jak banki czy kantory, gdzie zagrożenie włamaniem jest zwiększone. W tego rodzaju miejscach każdy element budynku musi posiadać dużą liczbę środków zabezpieczających.

Przygotowania do montażu
Montaż drzwi nie zawsze jest zadaniem trudnym. Poziom trudności uzależniony będzie przede wszystkim od lokalizacji, a co za tym idzie – od modelu produktu. Dostępnych jest bowiem parę typów drzwi, a także duża liczba tworzyw, z których mogą być zrobione. Są to takie tworzywa jak drewno, a stosuje się różne jego odmianyużywa się różnych odmian, tworzywa sztuczne oraz metal. Istotne jest uprzednie ustalenie, w którą stronę drzwi będą się otwierać. Do montażu drzwi można zatrudnić fachowca lub wynająć firmę. Można również dokonać tego na własną rękę. W tej drugiej sytuacji należy zebrać odpowiednie środki i narzędzia, do których należą listwy podłogowe firmy Invado, jak również zdobyć wiedzę na ten temat.

Drzwi D’artagnan Solei

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Montaż
Najważniejszym elementem są ościeżnice. To właśnie ościeżnica (www.invado.pl/produkty/oscieznice) jest częścią, którą się montuje. Na pierwszy miejscu łączy się ze sobą jej elementy. Po umieszczeniu ościeżnicy (np. tej): w uprzednio przygotowanym otworze, przytwierdza się ją przy użyciu kotw. Nie można zapomnieć o elementach, których zadaniem jest tłumić niepożądane dźwięki. Następnie dokonuje się uszczelnienia za pomocą specjalnej pianki. Oddzielnym etapem jest montowanie zawiasów. Istotnym elementem są również listwy przypodłogowe drewniane lub z innych tworzyw.