Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane,  Znaczenie przemysłu

Czym ogrodzić plac budowy

Tereny budowy w dużych skupiskach ludzkich to już stały fragment codziennego krajobrazu. Gdy kończy się jakaś budowa, niemal od razu powstaje następna, albo i więcej niż jedna. Niezwykle istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa dla otoczenia i ludzi. Wiadomo, iż z budową wiążą się zwykle głębokie wykopy, powinna być ona dobrze oznaczona i naturalnie zabezpieczona.Tutaj wykorzystuje się ogrodzenia przemysłowe.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

To jasne, że terenu budowy nie wolno ogrodzić standardowym płotem czy siatką. Ogrodzenia budowlane muszą spełniać szereg wymogów, co do wysokości, wytrzymałości i materiałów z jakich są zbudowane. Zazwyczaj do grodzenia takich terenów wykorzystuje się ogrodzenia pełne.

Zazwyczaj zbudowane są z blachy trapezowej. Czasem tego typu blachę wykorzystuję się jako wypełnienie ogrodzenia z ażurowej siatki, co jeszcze podnosi bezpieczeństwo. Zwykle jednakże blaszane panele właściwie połączone wypełniają swoje zadanie. Ważne jest żebyśmy zwrócili uwagę na sposób spajania fogrodzenia (więcej Producent Anotis) ogrodzenia. Muszą być solidne i sztywne, żeby w razie jakiegokolwiek wypadku nie rozpadły się po kilku tygodniach. Budowa zazwyczaj ciągnie się przynajmniej kilka miesięcy a w trakcie nikt nie chce sięzajmować ogrodzeniem. Ważne zatem, żeby raz postawione nie wymagało poprawiania.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Popularne są ogrodzenia panelowe. Mogą być ażurowe i są lżejsze niż pełne, lecz oczywiście nie będą tak wytrzymałe i solidne. Zrobione są, jak sama nazwa wskazuje, z paneli łączonych śrubami czy innego typu łączeniami. Zazwyczaj stosowane są do odgradzania terenów budowy oddalonych od miejsc, w których ludzie przebywają bardzo często – czyli przykładowo chodników przy ulicach. Gdy plac budowy jest gdzieś w oddaleniu, ażurowe ogrodzenie panelowe na pewno wystarczy do zagwarantowania bezpieczeństwa.

Nie zwlekaj, a jeżeli zainteresował Cię omawiany temat, to odsyłam do źródła. W tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe wątki.

Oczywiście również musi być odpowiednio wysokie i wytrzymałe.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Przy krótkich, zajmujących zaledwie kilka godzin pracach zwykle wykorzystuje się ogrodzenia zaporowe. To po prostu wolno stojące płotki odgradzające miejsce pracy od na przykład przejeżdżających aut czy przechodniów. Tego rodzaju ogrodzenia nie sprawdzają się na ogromnych placach budowy, bardziej przy robotach drogowych i to tylko kilkugodzinnych.

Przy wyborze ogrodzenia kierujmy się przede wszystkim jakością. Zwracajmy uwagę, żeby wybrać dobrą markę – na przykład Heras. To firma wyspecjalizowana w tego typu konstrukcjach więc mamy gwarancję, że dostaniemy ogrodzenia najwyższej klasy i spełniające wszelkie wymogi.

Źródło: ARAD