Transport

Materiały drogowe

Wybór dobrej kostki do wyłożenia choćby chodnika przed domem nie bywa zazwyczaj kwestią banalną. Aby dobrze wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą tą kwestią, poznać marki robiące kostki i kruszywa drogowe i kierować się osądami tylko cenionych, doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie.

Genialnym posunięciem może okazać się nabycie tylko popularnych produktów i tych sprawdzonych przez większość konsumentów. Takim produktem może być tutaj niewątpliwie kostka sjenitowa.

Ogrodowa ścieżka

Autor: timtom.ch

Kostka sjenitowa jest produkowana jest z jednej z unikatowych skał – rzadko spotykanych w Polsce i Europie. Sjenodioryt jest to bardzo intrygująca skała należąca przez specjalistów do grupy skał magmowych. Ma ona barwę ciemnoszarą albo też czarną. Jej Struktura jest mocno nieuporządkowana i równomiernie drobnoziarnista. Sjenit z powodu swoich niezwykłych właściwości niezwykle sprawdza się w budownictwie, w szczególności na drogach. Jest ona niezwykle odporna na działanie agresywnych warunków atmosferycznych przykładowo soli ,a także mocnego mrozu. Kostka sjenitowa może zachować piękno koloru ładnego kamienia tego nawet przez setki lat.Nigdy nie wchłania ona w siebie kompletnie żadnego brudu. Jest całkowicie wolna od nalotów wapiennych, a jej dodatkową zaletę stanowi fakt, iż nie wymaga ona żadnej niezwykłej pielęgnacji. Kostki sjenitowej niepotrzeba więc mocno czyścić. Dawniej taka kostka została podobno wybrana jako budulec dla egipskich piramid.

Obecnie wyjątkowość tego kamienia da się skutecznie użyć w swoich willach, ogrodach bądź też w biurowcach. Kostka ta służy w wielu prestiżowych lokalizacjach: Placu Bohaterów Getta w Krakowie, na Krakowskim Rynku, czy również na Trakcie Królewskim w Warszawie. Dużo zależy tutaj od personalnych potrzeb ,a także od gustu klienta.

kosta w ogrodzie

Najlepiej w wypadku rozmaitych problematycznych spraw związanych z kostkami brukowymi nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych uwag u pewnych fachowców. Do tego rodzaju spraw klasyfikują się zdecydowanie liczne pytania co do wytrzymałości rozmaitych kostek brukowych oraz ich kształtów. Kolejną rzeczą, jakiej potrzeba się niewątpliwie przyjrzeć poza kostkami brukowymi jest kruszywo drogowe, używane do produkcji zapraw betonowych czy nawierzchni drogowych. Na rynku są dostępne: kruszywa melafirowe, kruszywa amfibolitowe, kruszywa granitowe, kruszywa bazaltowe. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o kruszywach i ich zastosowaniach może wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową frazę kruszywa drogowe.

Więcej o sjenicie:

  • O sjenicie:
  • Więcej o kruszywach:

kruszywo (kruszywa dolny śląsk) kruszywa drogowe (wróć)

Źródło: