Budowa domów,  Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Ciężki wybór nowo wybudowanego mieszkania

Najtrudniej wybrać najlepsze mieszkanie. Deweloperzy kuszą atrakcyjnymi osiedlami, ale rynek wtórny wydaje się przystępniejszy. Jeśli decyzja już zapadnie, kupujących spotka szereg urzędowych spraw.

Dom czy mieszkanie za milion

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR
Rynek mieszkań nie jest teraz silny, ale tak czy inaczej kupujemy mieszkania Poznań, i Wrocław dobrze wypadają na rynkach regionalnych pod względem liczby nowych inwestycji. Szukający własnego M w wielkich miastach wybierają między rynkiem pierwotnym a wtórnym (następna strona).

Plusy rynku pierwotnegoOd połowy tego roku działa ustawa deweloperska, która ma pomagać wszystkim noszącym się z zamiarem zakupu nieruchomości od deweloperów . Na miejsce tradycyjnej umowy przedwstępnej weszła umowa deweloperska, w formie aktu notarialnego, stąd też może być dobrym zabezpieczeniem. Poza tym deweloperzy są zobowiązani do otwierania rachunków powierniczych dla kupujących. Kupujący ma przekazywać więc poszczególne kwoty na konto, a bank przekazuje to inwestorowi – tylko wtedy gdy, że budowa tworzy się tak jak w umowie. Trzeba wybrać typ rachunku powierniczegbudowa (oferowana stabilizacja gruntów)ieważ szczególnie ten zamknięty wydaje się najkorzystniejszy. Następnym obowiązkiem jest szczegółowy prospekt informacyjny, który kupującym musi podać deweloper Poznań i inne duże miasta już mają inwestycje według nowych zasad.

Tańszy rynek wtórny – Najnowsze inwestycje – Najnowsze inwestycje mieszkaniowe]Mieszkania z rynku wtórnego kuszą możliwością wprowadzenia się od razu, a gruntowne remonty czasami nie są potrzebne. ]Tutaj z cała pewnością dokładnie musimy zbadać stan prawny mieszkania i zwrócić się o odpis z księgi wieczystej i dokument potwierdzający liczbę zameldowanych. Najlepiej również poznać kto jeszcze może mieć do mieszkania, a potwierdzenie braku zaległości w opłatach jest też bardzo ważne.

Umowa przedwstępna może mieć formę aktu notarialnego, chociaż niektórzy ludzie chcą tańszą umowę cywilnoprawną.

Nie zwlekaj – jeżeli masz ochotę otrzymać ekstra wiadomości na ten temat, pamiętaj o tym, że bezpłatne wejście na nasz link w ogóle nic nie będzie Cię kosztowało.

Musimy pamiętać o dodatkowych opłatach: w sądzie i za podatek od czynności cywilnoprawnych.

Inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu i Wrocławiu od dawna tworzą się zielonych obrzeżach miast. Nowoczesne osiedla są atrakcyjne dla młodych rodzin, a ustawa deweloperska usprawnia bezpieczne transakcje. Rynek pierwotny ma więc dużą szansę.