Urządzenia i maszyny przemysłowe

Najlepsze urządzenia do oznaczania opakować

Jeżeli weźmiemy do ręki pierwszy lepszy przedmiot albo pudełko po nim możemy znaleźć dużo charakterystycznych znaków. Są to zarówno znaki opisujące jakość, kody kreskowe i różnorodne zabezpieczenia. Wszelkie takie znaki określają wyjątkowość tego produktu. I tak na każdej hali produkcyjnej znajduje się narzędzie, które pozwoli tego typu oznaczenia zrealizować. Zależnie od rozmiarów oznaczeń albo rodzaju powierzchni są różnorodne rozwiązania.

 

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl
Do tworzenia oznaczeń na dużych albo płaskich powierzchniach najlepszy będzie ploter laserowy. Te urządzenia umożliwiają jednocześnie na tworzenie napisów na materiale, grawerów oraz na wycinanie wymyślnych form. Poprzez wykorzystanie lasera wyróżniają się bardzo dużą precyzją wykonania oraz wysoką efektywnością pracy. Najczęściej plotery laserowe pozwalają na obróbkę materiałów drewnianych,plastikowych, plexi i tworzyw sztucznych a także grawerowania powierzchni metali.  Innym rozwiązaniem jest znakowarka galwo. Nieduże rozmiary zezwalają na wykorzystanie jej na zdecydowanej większości hali produkcyjnych. Gwarantują bardzo wysoką klasę wykonania do kilkuset znaków na sekundę. Przy zastosowaniu specjalnego oprogramowania możemy wykorzystać zarówno technikę wektorową jak i rastrową. Także prostota instalacji i bezobsługowa praca wpływają na zmniejszenie kosztów produkcyjnych i wzrost wydajności. Znakowarka galwo pozwala na obróbkę większości materiałów niemetalowych takich jak plastik, wyroby ceramiczne, szkło, produkty drewniane, skóra i inne. Fiber laser to najnowocześniejsza technika dostępna na rynku, dzięki której możliwe jest precyzyjne cięcie oraz grawerowanie powierzchni (oferta na fiber laser). Laser światłowodowy jest bardziej precyzyjne oraz niezawodny od poprzednich technologii.

Jeżeli chcesz zdobyć jeszcze inne dane na przedstawiany wątek, odkryj ponadto (https://peakpackaging.pl/) inne nasze strony na pokrewny temat – one też są interesujące.

skonstruowany jest z pewnych, bezawaryjnych elementów więc gwarantuje długą i stabilną pracę urządzenia. Zastosowanie nowoczesnej technologii wiązka lasera jest nawet dziesięciokrotnie mniejsza aniżeli w przypadku typowych laserów, co pozwala na tworzenie o wiele bardziej precyzyjnych wzorów. W konfrontacji z poprzednimi rozwiązaniami przedstawia również mniejszy pobór energii oraz wyższą szybkość cięcia. Jednakże wszystkie te ulepszenia mają odzwierciedlenie w koszcie zakupu urządzenia.