Bez kategorii

Które lampy znaleźć do salonu w swoim domu?

Przywykliśmy do lamp sufitowych i właśnie takie kupujemy powszechnie. Niewielki pokój główny oświetlony w ten sposób straci unikatową głębię i okaże się, że jest ciemny. Jak skutecznie skomponować oświetlenie?

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Oświetlenie pokoju głównego ma dać możliwość na relaks domownikom, którzy spędzają w nim czas. Typowe wydłużone lampki w centralnym punkcie powały idealnie współgrają z wnętrzami starych kamienic. Zamknięte klosze dają wrażenie zmniejszonej przestrzeni, a na tego typu sytuacje nie mogą zdecydować się mieszkańcy małych blokowych lokali.

Pamiętaj o oświetleniu sufitu

Lampy pokojowe dziennym należy obrócić na sufit. Najlepszym wyborem są więc żyrandole z kloszem skierowanym na sufit (czytaj więcej). Tego typu zarządzanie oświetleniem potrafi powiększyć niski salon. Efekt ten potęguje też jasny kolor ściana. W przypadku gdy wnętrze ma nieregularny kształt, trzeba skierować światło na krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy zmieniają proporcje w salonie. Wąskie pokoje można poszerzyć właśnie w ten sposób.

Jak utrzymać porządek

Oświetlenie niewielkiego wnętrza wymaga porządku – chaos nie jest dobry. Dobrze więc zaplanować pewną strategię i wybrać te same ramki lamp ściennych i górnych. Tanie lampy są najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że koszt nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy ozdobne

Stojące lampy przy kanapach to właściwie najbardziej istotny element w salonie. Ze względu na nie możemy komfortowo przeczytać gazetę, racząc się wieczorną herbatą.

Jeżeli chcesz szybko wyszukać analogiczne materiały dotyczące tego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (https://www.meblemagnat.pl/biurka-drewniane-sosnowe) na podobnej stronie.

Trzeba wybierać te, które czynią możliwym regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki temu jesteśmy w stanie cieszyć się lekturą w jakiej chcesz pozycji. Lampa rzecz jasna koniecznie powinna pasować do wnętrza i nawiązywać do jego wystroju, ale warto też nie zapominać, że ona sama bywa nadzwyczaj ważną dekoracją.

Kinkietyprzywołują przeróżne przemyślenia, głównie dlatego, że w świadomości ludzi wiążą się z mało estetycznymi, jasnymi lampami z przesadną ilością wzorków. Najnowsze oświetlenie okazuje się inne i nawet przeciwnicy kinkietów będą w stanie znaleźć coś dla siebie (.)

Typowo dekoracyjne lampy powinny być skierowane na różne inne detale. Należy oświetlić malowidło lub zwyczajnie skierować światło na zdobiący jeden z kątów wazon. Najważniejsze, żeby planować wszystko zgodnie z pierwotnym zamysłem.