Transport,  Urządzenia i maszyny przemysłowe

Zarobek na emigracji. Podstawowe rady?

Otwarte granice Unii Europejskiej dały sporo nowych rozwiązań ludziom, którzy szukają pracy. Człowiek szukający pracy fizycznej zarabia niekiedy w krajach zachodnich nawet kilka razy więcej, niż za wykonanie tych samych zadań w kraju. Perspektywa tak wielkiego dużych pieniędzy zachęca wielu pracowników fizycznych do miejsc takich jak: Holandia, Niemcy, Belgia lub Szwecja. Liczba ludzi chętnych do pracy wzrasta wraz z oferowanymi pensjami, toteż najkorzystniejsze oferty znikają z biur pracy w pierwszej kolejności. Z uwagi jednak na sporą odległość, większa część emigrantów zarobkowych decyduje się na wybranie pracy w państwach sąsiadujących. Wielką popularność mają więc Niemcy.

renault trafic

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu akurat Niemcy?Poza samą odległością, niezwykle istotnym aspektem decydującym o wyborze konkretnego państwa są koszty egzystencji oraz dojazdu – przewozy – przewozy do niemiec jelenia gora do Niemiec Świdnica. Skandynawia mogłaby się wydawać doskonałym miejscem, gdyż firmy są tam w stanie zaoferować pracownikom fizycznym nawet kilkanaście euro za godzinę pracy. Haczykiem są jednak koszty życia – nawet kilkukrotnie wyższe niż w innych państwach Unii. Ewentualne oszczędności stoją więc pod wielkim znakiem zapytania. Niemcy oferują raczej niezbyt wysokie koszty utrzymania, co pozwala na odkładanie zarobionych środków. Emigranci zwykle przeznaczają oszczędności na remont domu w kraju lub pomoc dla bliskich pozostałych w Polsce.

Emigracja – jak zacząćNajkorzystniej jest zacząć szukać pracy jeszcze przed przeprowadzką do określonego kraju. Oferty można znaleźć w biurach pracy, które mają swoje filie w większych miastach. Biuro pracy może być niezwykle przydatne dla emigranta, który wyjeżdża pierwszy raz. Tego rodzaju punkty oprócz zapewnienia miejsca zamieszkania w hotelu pracowniczym, oferują również przewozy do Niemiec dolnośląskie, Holandii i innych krajów, oferują ubezpieczenie zdrowotne i pomoc w sprawach prawnych.
Wyświetl większą mapę

Tego rodzaju usługi niestety kosztują, a nocowanie w hotelu pracowniczym może się wiązać z brakiem komfortu. Jest to jednak dużo bezpieczniejsze, niż podróż w nieznane miejsce bez gwarancji miejsca zamieszkania i zatrudnienia. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić opinię o danym biurze pracy, może się bowiem okazać, że ewentualny pracodawca jest nieuczciwy.