Pomoc przy budowie,  Porady budowlane

Umeblowanie łazienkowe na zamówienie

Meble łazienkowe to wyzwanie dla każdego producenta. Takie meble powinny być kompaktowe, spełniające wymogi co do wyglądu i przede wszystkim wytrzymałe na działanie wody. W ciągu wielu lat założono przedsiębiorstwa specjalizujące się tylko w produkowaniu takiego umeblowania. Na dzień dzisiejszy na polskim rynku funkcjonują setki tego rodzaju firm, a akcesoria przez nie produkowane cieszą się dużą popularnością wśród bardziej zamożnych ludzi. Są to w dużej mierze małe firmy wykonujące komplety meblowe na konkretne życzenie klienta. Producent mebli do łazienki ma zwyczajowo w swojej ofercie gotowe propozycje, które może wykonać od ręki. Przedsiębiorstwa są jednak otwarte na nawet najbardziej nietypowe życzenia klientów. Składając zamówienie, należy pamiętać o dłuższym czasie oczekiwania na produkcję elementów.

Nowe trendy

Antado

Źródło: antado.com.pl

W ostatnim czasie często zamawiane są meble do zabudowy (szerzej o tym – url). Można je dopasować do nowoczesnych wnętrz w stylu minimalistycznym. Nowoczesne meble do łazienki powinny być też praktyczne. Za lustrem można na przykład ukryć niewidoczną wbudowaną w ścianę wnękę na kosmetyki. W modzie jest także odpady (polecamy sprawdź serwis), elementy umeblowania wykonuje się nierzadko z materiałów pochodzących z recyklingu. Często występującym dodatkiem w nowoczesnej, ekologicznej łazience jest kolektor wody, który zbiera zużytą wodę pochodzącą z pralki czy prysznica, aby wykorzystać ją do spłukiwania klozetu. Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą sobie sprawić także samoczyszczący się klozet czy interaktywne lustro – strona tutaj – z dostępem do sieci.

Oryginalność w modzieCoraz częściej spotykanym zamówieniem są meble o oryginalnym kształcie i rozmiarze. Oryginalne meble łazienkowe są towarem pożądanym przez osoby pochodzące z wyższych sfer. Może to być kolejny sposób do pokazania się na tle znajomych. Niestety, meble o takich formach często są mniej funkcjonalne, przez co istnieje konieczność montażu większej ilości szafek, bądź wydzielenia specjalnego miejsca na rozmaite środki czystości i akcesoria łazienkowe. Koszty zestawów meblowych wykonanych na zamówienie, w zależności od producenta i zastosowanego materiału potrafią osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku bardzo nietypowych elementów i wykończeń, ceny mogą być o wiele wyższe.