Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

Przenośne generatory prądu. Gdzie się to przydaje?

Pomimo pokrycia praktycznie całego kraju siecią energetyczną, w Polsce ciągle pozostały miejsca pozbawione dostępu do elektryczności. Dostęp do niego może być też utrudniony z racji różnych zjawisk związanych z pogodą i klęsk żywiołowych. W takiej przypadku warto nabyć agregat prądotwórczy, który może posłużyć za główne lub dodatkowe źródło prądu – dostępne . Jest to podstawowe wyposażenie wszystkich tego rodzaju miejsc, które do właściwego funkcjonowania potrzebują energii elektrycznej, takich jak szpitale czy chociażby serwerownie

.

Niespodziewane wyłączenie prądu może spowodować uszkodzenie drogiej i delikatnej aparatury. W takim wypadku lepiej więc zainwestować w sprzęt za kilka tysięcy złotych, niż stracić ten wart dziesiątki tysięcy.

Niedoceniane maszyny

żarówka

Autor: Chris Hawes
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty stosuje się oprócz tego w wypadku niespodziewanego zwiększenia zapotrzebowania na prąd, między innymi na placu budowy. W takiej sytuacji nieopłacalnym przedsięwzięciem jest zakupy urządzenia prądotwórczego. Dla takich właśnie użytkowników tworzone są przedsiębiorstwa oferujące wynajem agregatów prądotwórczych jak chociażby Adex. W celu uniknięcia uiszczania kary umownej za opóźnienie, rozsądnym pomysłem może okazać się zatrudnienie większej ilości robotników i doprowadzenie większej ilości energii elektrycznej, właśnie przy pomocy agregatu. Wynajem takiego urządzenia będzie najrozsądniejszym pomysłem. Szukając firmy oferującej tego rodzajuusługę, warto porównać ceny z innymi firmami, jak również zapytać o sprzęt dodatkowy.

Jeśli taka problematyka Cię żywo intryguje, to bez grymaszenia kliknij tutaj – to bardzo ważna strona (www.hmlnosewicz.pl/oferta/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej/), która również Cię zaciekawi!

Przydatne mogą się bowiem okazać rozdzielnice, specjalnemoduły gniazdowe czy tablica (sprawdź tablice OWZ) rozdzielcza. Niektóre przedsiębiorstwa każą sobie płacić dodatkowo za te akcesoria, inne oferują je w zestawie z wynajętym urządzeniem.

Sposób funkcjonowania urządzenia
Zasadniczą częścią agregatu jest silnik spalinowy, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie prądu. Stalowa rama izoluje silnik od podłoża, tak żeby nie uległ uszkodzeniu. Poza tym urządzenia te posiadają przyłączki, które pozwalają na przyłączenie agregatu do rozdzielnicy, oraz zbiornika paliwa. Agregaty o większych rozmiarach wymagają niekiedy przyłączenia zewnętrznego zbiornika. Nie jest to tania metoda otrzymywania prądu, lecz w niektórych przypadkach jedyna dostępna.