Urządzenia i maszyny przemysłowe,  Znaczenie przemysłu

Przenośne generatory prądu. Gdzie się to przydaje?

Pomimo pokrycia praktycznie całego kraju siecią energetyczną, w Polsce ciągle pozostały miejsca pozbawione dostępu do elektryczności. Dostęp do niego może być też utrudniony z racji różnych zjawisk związanych z pogodą i klęsk żywiołowych. W takiej przypadku warto nabyć agregat prądotwórczy, który może posłużyć za główne lub dodatkowe źródło prądu – dostępne . Jest to podstawowe wyposażenie wszystkich tego rodzaju miejsc, które do właściwego funkcjonowania potrzebują energii elektrycznej, takich jak szpitale czy chociażby serwerownie

.

Niespodziewane wyłączenie prądu może spowodować uszkodzenie drogiej i delikatnej aparatury. W takim wypadku lepiej więc zainwestować w sprzęt za kilka tysięcy złotych, niż stracić ten wart dziesiątki tysięcy.

Niedoceniane maszyny

żarówka

Autor: Chris Hawes
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty stosuje się oprócz tego w wypadku niespodziewanego zwiększenia zapotrzebowania na prąd, między innymi na placu budowy. W takiej sytuacji nieopłacalnym przedsięwzięciem jest zakupy urządzenia prądotwórczego. Dla takich właśnie użytkowników tworzone są przedsiębiorstwa oferujące wynajem agregatów prądotwórczych jak chociażby Adex. W celu uniknięcia uiszczania kary umownej za opóźnienie, rozsądnym pomysłem może okazać się zatrudnienie większej ilości robotników i doprowadzenie większej ilości energii elektrycznej, właśnie przy pomocy agregatu. Wynajem takiego urządzenia będzie najrozsądniejszym pomysłem. Szukając firmy oferującej tego rodzajuusługę, warto porównać ceny z innymi firmami, jak również zapytać o sprzęt dodatkowy. Przydatne mogą się bowiem okazać rozdzielnice, specjalnemoduły gniazdowe czy tablica (sprawdź tablice OWZ) rozdzielcza. Niektóre przedsiębiorstwa każą sobie płacić dodatkowo za te akcesoria, inne oferują je w zestawie z wynajętym urządzeniem.

Sposób funkcjonowania urządzenia
Zasadniczą częścią agregatu jest silnik spalinowy, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie prądu. Stalowa rama izoluje silnik – firma Zongshen – od podłoża, tak żeby nie uległ uszkodzeniu. Poza tym urządzenia te posiadają przyłączki, które pozwalają na przyłączenie agregatu do rozdzielnicy, oraz zbiornika paliwa. Agregaty o większych rozmiarach wymagają niekiedy przyłączenia zewnętrznego zbiornika. Nie jest to tania metoda otrzymywania prądu, lecz w niektórych przypadkach jedyna dostępna.