Znaczenie przemysłu

Zalety oryginalnych opon zimowych

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał do czynienia z prowadzeniem auta w złych warunkach pogodowych wie, że pewna podróż w takich warunkach, bez odpowiedniego wyposażenia jest praktycznie niemożliwa. Grudzień jest czasem bardzo newralgicznym pod tym względem, jednak jeżeli odpowiednio się do jazdy przygotujemy, będziemy w stanie przetrwać ją bez szkody na naszym zdrowiu i stanie technicznym naszego pojazdu.

Spokojna i rozważna jazda to podstawa spokoju w trasie. Jednak przy niekorzystnej pogodzie, a w szczególności na oblodzonej drodze nawet najstarsi kierowcy będą mieć problemy z kontrolowaniem pojazdu przy nieplanowanym hamowaniu lub wymuszonym manewrze. Wszystkie próby wskazują na to, że auta wyposażone w opony zimowe na posiadają ok. 20 % lepszą stabilność i sterowność na oblodzonej jezdni, niż pojazdy jakie opon zimowych na wyposażeniu nie mają. Dodatkowo chciałbym wspomnieć o tym, że opony wielosezonowe nie są tak dobre jak opony zimowe – zachowują się co prawda lepiej niż opony na lato, jednakże w kontrolowanych warunkach pogodowych i podobnym czasie używania na trasie, degenerują się szybciej niż opony zimowe, przez co są mniej bezpieczne. Na długie trasy najlepiej wyposażyć swój pojazd w łańcuchy na opony zimowe. Przyczepność samochodów z łańcuchami jest praktycznie rzecz biorąc taka sama, jak na suchym asfalcie. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie możemy wykorzystywać łańcuchów na trasach miejskich. Przygotowani w następujący sposób możemy śmiało wyruszać w najdalsze trasy, i żadne śniegi nie będą problemem.

Jakiego producenta zimowe opony z są najtrwalsze?W ostatnich czasach cieszą się popularnością opony polskich przedsiębiorstw, takich jak znana wszystkim z reklam sprzed kilkunastu lat Dębica. Opony zimowe Dębica odznaczają się dobrze skonstruowanym bieżnikiem, przez co odprowadzają wodę prawie 30 % szybciej niż porównywalne cenowo opony (opony Bridgestone) firm konkurencyjnych. Myśl techniczna rodzimych inżynierów nadal jest w światowej czołówce, nawet zagraniczni producenci opon tacy jak Pirelli czy Michelin są bardzo zainteresowani zakupem patentu na opony od Dębicy. opony (odwiedź stronę)